Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprzęt wędkarski
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wędkarski Sprzęt Pływający

Wędkarski Sprzęt Pływający 10 lata 8 miesiąc temu #6325

witam. Jako że niewiem jak założyć nowy temat i czy jest to wogóle możliwe przez użytkownika mam pytanie w tym temacie odnośnie obowiązkowego wyposażenia na małym pontonie do 2,5 m. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury nie jest to dla mnie zrozumiałe do końca. Choć tam chodzi głownie o łodzie.. Chodzi mi o kolo ratunkowe.. Czy musi być czy wystarczy rzutka ratownicza z linką 25 m. Mam zrobiony kurs ratownika wodnego i z doświadczenia wiem że ciężko jest rzucić kołem 20 metrów. A co dopiero z pontonu. Stwarza to większe niebezpieczeństwo i zagrozenie nie planowanego wylądowania w wodzie. Rzutka na pewno jest skuteczniejsza. Czy nasza policja wodna nie robi z tym problemów? Ma ktoś o tym jakaś wiedzę i doświadczenie? Na innych forach też nikt do końca nie jest w stanie powiedzieć. Bo gdybym musiał mieć w pontonie gaśnicę , bosak, kamizelkę ratunkową, cieżarek, odbijacze, apteczka pierwszej pomocy to ja już na pewno się tam nie zmieszczę :/
Ostatnio zmieniany: 10 lata 8 miesiąc temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Wędkarski Sprzęt Pływający 10 lata 8 miesiąc temu #6326

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
W wolnej chwili zajrzę do najnowszych zapisów w tej materii. Najprościej chyba jednak zwrócić się do którejś ze służb "wodnych" lub WOPR.....
Osobiście całkowicie zgadzam się z Twoją argumentacją, lecz nie wszystko, co logiczne, znajduje się w naszych regulacjach prawnych.....
Ostatnio zmieniany: 10 lata 8 miesiąc temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wędkarski Sprzęt Pływający 10 lata 8 miesiąc temu #6336

  •  Avatar
To chyba jeszcze zależy na jakich wodach zamierzasz pływać tym pontonem i czy na wiosełkach czy z silnikiem? z silnikiem elektrycznym a może spalinowym :)
Poczytaj ten temat może znajdziesz tam interesujące cię sprawy. www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=5043
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wędkarski Sprzęt Pływający 10 lata 8 miesiąc temu #6339

no cóż tylko napęd ręczny czyli wiosełka a interesująca woda to Odra lub Jezioro dąbskie. Z tego artykuły wywnioskowałem ze kupiłem za mały ponton :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wędkarski Sprzęt Pływający 10 lata 8 miesiąc temu #6342

  • amator
  • amator Avatar
Witam, w nawiązaniu do tematu sprzęt pływający ,przez wiele lat korzystałem i dalej posiadam ponton 2,5m i dla jednej osoby w zupełności wystarczy.
sprawdził się na Odrze,zalewie i dąbskim.
Wielokrotnie byłem kontrolowany bez problemu,na wyposażeniu posiadałem tylko kamizelkę /była wymagana -jak nie było widać to pytali czy posiadam.
Pozdrawiam B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates