Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe !

Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe ! 9 lata 4 miesiąc temu #7406

Temat wieloletnich zatruć naszej rzeki jest wam dobrze znany. Próbowaliśmy, niestety bez skutku różnych sposobów rozwiązania tego problemu. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy uważają, że pomimo budowy nowej oczyszczalni ścieki nadal będą zanieczyszczały Inę. Włodarze Stargardu i kierownictwo MPGK twierdzi, że miasta nie stać na podjęcie konkretnych działań zapobiegających wypływaniu ścieków z kanalizacji ogólnospławnej do wód powierzchniowych.
Uważamy, że ta ekipa nie ma chęci i wizji na pozytywne załatwienie tej sprawy.
Z naszych działań większość środków została wyczerpana a efektów nie widać.
Razem z Arturem nie chcieliśmy łączyć TPRIiG z polityką czy wprowadzać jej na nasze forum ale nie mamy innego wyjścia. Szansą aby coś się zmieniło są wybory albo skarga do Komisji Europejskiej.
Przyjęcie skargi i pozytywne jej rozpatrzenie może wiązać się ze zwrotem dotacji unijnych i doprowadzeniem miasta do ruiny finansowej. Ten krok uważam za ostateczność dlatego postanowiliśmy skorzystać z szansy jaką są wybory i porozmawiać z kandydatami na stanowiska samorządowe i spróbować promować tych, którzy będą w przyszłości chcieli z nami współpracować. Jedynym który ze zrozumieniem podjął temat i zgodził się pomóc nawet gdyby przegrał w szrankach o prezydenturę Stargardu jest Pan Ireneusz Rogowski .
Pan Rogowski pretenduje z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Może zbyt późno na promowanie tej kandydatury ale jak się zmobilizujemy to wierzę , że nawet w tak krótkim czasie zdołamy namówić nasze rodziny, kolegów na głosowanie za tą propozycją.
Praktycznie to końcówka kampanii wyborczej ale ta informacja będzie wisiała na pierwszej stronie aż do niedzieli . Natomiast posty w tym temacie ze względu na ciszę wyborczą można pisać do piątku (14.11.2014 r.) do godz. 24 Wierzę, że głos stargardzkich wędkarzy i ekologów oraz ich znajomych przechyli szalę zwycięstwa człowieka , który chce jak najszybciej rozwiązać problem zatruwania naszej statutowej rzeki.

Biorąc powyższe pod uwagę serdecznie zapraszam i nakłaniam do głosowania na

Pana Ireneusza Rogowskiego

Kandydata PIS na Prezydenta Stargardu.


Dla wahających się nad takim a nie innym wyborem dodam, że z reguły wszyscy kandydaci włącznie z urzędującym prezydentem mają w programie takie hasła jak:
gospodarka jest dla mnie najważniejsza, deklarację nawiązania i wykorzystania dla rozwoju miasta wielu cennych zewnętrznych kontaktów krajowych czy zagranicznych, objęcia szczególną opieką służby zdrowia, oświaty, dążenia do rozbudowy infrastruktury miejskiej, hasła tworzenia nowych miejsc pracy i rekreacji i wiele innych zgodnych z normalnymi oczekiwaniami mieszkańców i koniecznych dla życia i rozwoju miasta. Nikt z moich rozmówców z wyjątkiem Ireneusza Rogowskiego nie widział ponadto priorytetowego problemu jakim jest kanalizacja stargardzka i przelewy burzowe. Problemu, który odkładany w czasie może zahamować rozwój miasta i zachwiać jego finansami.


Na koniec dla większego Was zmotywowania do głosowa i pójścia na wybory proponuję zapoznać się z treścią publikacji Dziennika Stargardzkiego z dn. 23.09.2014 r. zatytułowanej „Alarm ekologów – Miejskie ścieki zalewają Inę”
Niestety trzeba załadować materiał ponieważ pdf sam się nie otwiera.

http://www.dziennikstargardzki.pl/index.php/quick-tour/summary/53-wrzesien/201-23-09-2014

Krzysztof Filocha
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna, Sebastian Podolak

Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe ! 9 lata 4 miesiąc temu #7407

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Popieram apel Krzyśka.
O ile z władzami Goleniowa, zarówno Powiatu jak i Gminy mamy dość dobrą komunikację i współpracę, a większość naszych zasadnych wniosków zostało rozpatrzone pozytywnie, o tyle z władzami Stargardu Szczecińskiego, największego miasta nad Iną tej komunikacji nie ma od lat. Mimo, że wielokrotnie wskazywaliśmy problemy, a nawet dawaliśmy przykłady rozwiązania problemów.....
Najwyraźniej dotychczasowe gremium ma interesujące nas, i ważne dla zdrowia i rozwoju społeczeństwa, problemy za mało istotne. Czas więc na zmianę, by nie pozwolić całkowicie zrujnować na powrót ledwie co odrodzoną Inę i jej dorzecze....
Świadomy wybór to nasza najsilniejsza broń w walce o zdrowe ekosystemy naszych rzek. Wybierajmy ludzi, którzy podobnie jak my, chcą by były zdrowe.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Temat został zablokowany.

Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe ! 9 lata 4 miesiąc temu #7429

W Stargardzie jak i w wielu innych aglomeracjach odbędzie się druga tura wyborów.
Przeszli do niej: urzędujący prezydent Pan Sławomir Pajor (46 % poparcia w pierwszej turze) i Pan Marcin Przepióra (22%).
Nie ukrywam , że bardzo zaskoczyło mnie stanowisko PIS-u i Pana Ireneusza Rogowskiego, odnośnie poparcia udzielonego prezydentowi starającemu się o reelekcję.
Jestem człowiekiem prostolinijnym i być może rozumuję bardziej idealistycznie niż realistycznie ale nikt nie może zarzucić mi braku zdrowego rozsądku. Niestety zapomniałem, że najczęściej tam gdzie zaczyna się polityka kończy się logika, tzn. racjonalizm odchodzi na bok w imię partykularnych interesów wąskich grup osób. Nie sądzę aby wspomniany P. Rogowski wycofał się ze swojej obietnicy pomocy w sprawie kanalizacji ogólnospławnie ale w życiu różnie bywa i istnieje ryzyko, że stanowisko wicestarosty (prawdopodobny efekt poparcia przez PIS ST-du XXI) może stępić Jego stanowczość lub co gorsze „odebrać mu głos”.
„Wszystkie znaki na niebie” wskazują na to iż w starostwie rządził będzie Stargard XXI (w koalicji), czyli ugrupowanie P. Pajora i wiadomym jest, że jak przegra walkę o prezydenturę zostanie starostą.
Rozmawiałem dzisiaj z P. Prezydentem Pajorem i mówiąc krótko strzępiłem sobie na darmo język z człowiekiem, który w interesującej nas sprawie nie miał nic do zaproponowania. Totalna ignorancja połączona z politycznym bełkotem. I nie chodzi mi o obrażanie kogoś ale dosadne stwierdzenie faktów. Wyraźnie widać tzw. tumiwisizm, bo nie posądzam o brak wiedzy. Po prostu ekipa Pana Pajora nawet nie próbowała do tej pory zająć się problemem zatruwającej Inę kanalizacji ogólnospławnej. I nie ma nie tylko wizji ale i chęci jego rozwiązania. Nie będę streszczał dyskusji ale szczególnie utkwiło mi jedno zdanie Pana Prezydenta na temat nowych sieci kanalizacyjnych „ rozdzielamy ile możemy”. Odpowiedziałem, no i co z tego kiedy nitki kanalizacji sanitarnej zamiast być doprowadzone do oczyszczalni wbijacie w najbliższe kanały ogólnospławne.
Obecny prezydent stanął do wyborów pod hasłem „Zrównoważony rozwój miasta”.
W propagandowych materiałach wyborczych znalazłem takie oto zdanie „…. Cieszy mnie ogromnie fakt , że tak wielu stargardzian podziela moją koncepcję zarządzania miastem. Jest to koncepcja zrównoważonego rozwoju…..”
Rzeczywistość pokazuje , że zrównoważony rozwój to nie jest kompetencja P. Pajora. Zwyczajnie ktoś myli pojęcia lub w imię unijnej doktryny ekonomicznej próbuje zbić kapitał wyborczy.
Doktryna zrównoważonego rozwoju określana często jako ekorozwój to proces zmian , który zapewnia równowagę pomiędzy zyskami i kosztami rozwoju cywilizacji. Czyli mówiąc obrazowo, obecne zmiany gospodarcze, społeczne i środowiskowe winny się odbywać bez szkody dla środowiska i zasobów naturalnych. Celem polityki zrównoważonego rozwoju jest przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom, które on powoduje. Oczywiście wszystko to z myślą o przyszłych pokoleniach.
Mógłbym pisać wiele np. o współpracy z radnymi i o tym, że prezydent powinien być tylko i aż urzędnikiem a nie wyłącznie politykiem budującym koalicje aby jego projekty uchwał nawet te złe były zawsze przegłosowane. Najgorsze, że jak wygra prezydenturę będzie rządził i miastem i starostwem. Taka władza wcześniej czy później deprawuje.
Czytając „Program dla Stargardu” Pana Pajora, znalazłem między innymi mało istotne na tę chwilę pomysły takie jak budowa hali do piłki nożnej , rewitalizacja i przebudowa obiektu amfiteatru miejskiego, modernizacja stadionu lekkoatletycznego, przebudowa i rewitalizacja OSiR’u , utworzenie parku rekreacyjnego itd., itp. Nie mówię , że są to niepotrzebne inicjatywy ale nie na czasie w obliczu corocznych zatruć Iny i konsekwencji z tego płynących. Na razie traciło tylko środowisko……
Rzeka umieszczona w herbie miasta, mogąca być jego dumą, reklamą, katalizatorem rozwoju szeroko rozumianej turystyki jest okresowym ściekiem.
Mógłbym poruszyć jeszcze wiele różnych nie podobających mi się tematów czy posunięć naszych obecnych włodarzy ale to co się dzieje z rzeką dyskredytuje ich jako przyszłych notabli.
Może i jest w mojej wypowiedzi dużo polityki ale żeby coś zmieniać musimy wkraczać i w jej domenę. Coraz częściej dochodzę do wniosku , że będąc tylko ekologami bez aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i samorządu dużo nie zmienimy.


30 listopada idę na wybory i mojego głosu na pewno nie otrzyma obecny Prezydent P. Sławomir Pajor !
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe ! 9 lata 4 miesiąc temu #7431

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Całkowicie zgadzam się z powyższym stanowiskiem. Udział w wyborach to nasz obowiązek, ale też jedyna możliwość świadomego wyboru człowieka, z którym wiążemy nadzieje na realizacje rozwoju regionu z poszanowaniem środowiska naturalnego. Także w Goleniowie będzie mieć miejsce druga tura wyborów, gdzie obok popieranego przez nas kandydata, Roberta Krupowicza - gwaranta kontynuacji dobrej współpracy TPRIIG z samorządem Goleniowa, pojawiła się kandydatura mało nam znana, za to mająca za sobą ugrupowanie, które żadnej kontynuacji nie gwarantuje, a raczej niesie ryzyko powrotu do władzy osób, które zupełnie inaczej, niż my widzą i chcą realizować "rozwój"....
Stąd namawiam wszystkich Goleniowian - członków i sympatyków TPRIIG - do udziału w wyborach i potwierdzenia naszego poparcia dla pana Krupowicza.


RK__IIt_v22.jpg
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Filocha

Szansa dla Iny - Wybory Samorządowe ! 9 lata 4 miesiąc temu #7435

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Z uwagi na ciszę wyborczą blokuję temat.
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates