Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kompensacja szkód środowiskowych- renaturyzacja

Kompensacja szkód środowiskowych- renaturyzacja 14 lata 8 miesiąc temu #911

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
W "działaniach" zamieściliśmy pismo, z którym zwróciliśmy się do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. To początek realizacji jednego z naszych statutowych celów. Wczoraj odbyliśmy z dyrektorem Płowensem objazd części wnioskowanych przez nas obiektów do udrożnienia, bądź przebudowy z zainstalowaniem przepławek. Oczywiście nie są to zadania do wykonania w jednym roku, lecz informacja o nich pozwoli ująć je w planach na następne lata. Większość naszych pomysłów zyskała akceptację dyrektora, więc jest realna szansa na ich realizację. Może jeszcze w tym roku uda się zrealizować udrożnienie niektórych obiektów. Informacje będą sukcesywnie zamieszczane na naszej stronie. To wielki krok do przodu, a jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, doskonały przykład dla innych, że można się dogadać i zrobić wspólnie z meliorantami coś dobrego dla naszych ryb i rzek.
Ostatnio zmieniany: 14 lata 8 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kompensacja szkód środowiskowych- renaturyzacja 14 lata 6 miesiąc temu #1012

  • Krzysztof Dmyszewicz
  • Krzysztof Dmyszewicz Avatar
Szanowni Koledzy,
Myślę, że temat renaturyzacji jest najlepszy, gdzie mogę umieścić link do pewnego świetnego artykułu, który polecam każdemu miłośnikowi przyrody. Temat dotyczy dobrych praktyk w zakresie utrzymania rowów melioracyjnych:

"A citizen's guide to Illinois agricultural drainage practices and law" - Obywatelski przewodnik praktyk i praw dla rolniczych melioracji w stanie Illinois

Uwaga: lepiej zapisać prawym przyciskiem myszy na dysku, bo to ma 7.12 MB i może przeglądarka się zawiesić. Warto mieć ten artykuł w domu na komputerze!!!
http://media.prairierivers.org/2008/08/prndrainagehandbook.pdf

Artykuł znalazłem ponieważ szukałem w sieci, czy ktokolwiek robi na świecie rowy melioracyjne z fantazją (a co za tym idzie, z większym potencjałem samooczyszczania wody). I w końcu znalazłem :)

To tak przy okazji małej wojenki na flyfishingu:
http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=91864&offset=0


Dobra, jutro czy też po jutrze jadę do Skandynawii poszukać roboty w zawodzie.
Arturowi, Krzyśkowi i Avantemu jeszcze raz dziękuję za wspólną pracę przy podważeniu zasadności budowy zbiornika Kłodkowo - Gąbin.


Pozdrawiam serdecznie Prezesa i członków TPRIiG
Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 14 lata 6 miesiąc temu przez Krzysztof Dmyszewicz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates