Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka......

Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5630

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Pogoda idealna na trocie. Na innych rzekach idzie ryba za rybą...tylko na naszych: Inie i Gowienicy, jakoś nic nie widać....
Kilka lat temu przy takiej pogodzie każdy, kto zjawił się nad rzeką miał jakąś przygodę z rybą, a dziś rzeki są prawie puste......
W kwestii Iny drążymy temat od 4 lat i mamy nadzieję na pomyślny finał. W przypadku Gowienicy problem wydawał się inny- temperatura itd.....
Ostatnie obserwacje potwierdzają jednak najbardziej prostą przyczynę- ścieki. Gmina Stepnica niedawno chwaliła się skanalizowaniem Widzieńska. Bardzo ładna inwestycja, tyle, że rzeka poniżej tej wsi śmierdzi dziś szambem.... czyli mamy powtórkę z Iny...... Ręce opadają na tak idiotyczne działania, że ścieki zebrane w rurę, płyną do rzeki, aż się woda pieni......
Jeśli tak ma wyglądać "kanalizacja" Polski. to ja wolę, niech każdy, po staremu, "użyźnia" swój ogródek......
Nie wiem ile czasu trzeba, by służby odpowiedzialne za nadzór zauważyły problem...może jak zapytanie na konkretne tematy przyjdzie z Brukseli?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5631

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Artur czy ty o czym piszesz osobiście to widziałeś? Urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska nie chodzą wzdłuż rzek i pewnie o wielu sprawach nie wiedzą. Wędkarze widząc takie przypadki powinni informować kogo trzeba. Informowałeś kogoś?? wykonałeś zdjęcia tego zrzutu ścieków? Nie odbieraj tego co napisałem jako przytyk w twoim kierunku z ciekawości tylko zapytuję. W takich przypadkach koniecznie trzeba informować urzędy najlepiej na piśmie bo tylko wtedy możemy liczyć na poważne potraktowanie naszego zgłoszenia i miejmy nadzieję, że nieprawidłowości o których piszesz zostaną wówczas wyeliminowane. Co do troci w Zalewie Szcz. wczoraj rozmawialiśmy z Sebastianem z rybakiem w Stepnicy mówił, że trocie nie wchodzą do siatek ale wiadomo jak jest.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5632

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
O złej gospodarce oczyszczalni informowałem UG w Stepnicy już kilkakrotnie. Obecnie toczy się jakieś postępowanie w tej sprawie. Osobiście widziałem wczoraj, i czułem, jak pracuje nowy obiekt- skanalizowane Widzieńsko. Woda w rzece ma zapach jak z pralki "Frania" i pieni się jeszcze kilkaset metrów poniżej miejscowości...... śniętych ryb nie widziałem, ale żywych także nie. Tak pusta ta rzeka nie była od czasu zatrucia w Łożnicy kilkadziesiąt lat temu. Z braku prądu w Stepnicy nie mogłem wczoraj złożyć pisma, zrobię to w poniedziałek.
Problem nie leży jednak w pismach, tylko w naszym systemie, który przeczy sam sobie. Jak może być wydawane pozwolenie zintegrowane na zrzut ścieków, skoro ustawa wyklucza POGORSZENIE JAKOŚCI WÓD?
Przecież to bzdura, ŻEBY SPUŚCIĆ ŚCIEKI BEZ WPŁYWU NA JAKOŚĆ WODY.......
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5633

Byłem dziś w Kościuszkach na turnieju piłki nożnej i siatkówki LZS i popytałem co nieco miejscowych odnośnie jeziora Kościuszki i rzek Stepnicy oraz głowienicy. Pare dni temu połowili na Stepnicy i w górnej częsci Głowienicy parę Troci.(widziałem zdjęcia na komórkach) Wszystkie wchodzące - srebne. Niestety miejscowi łowią tylko na czerwonego robaka bo to ich najskureczniejsza przynęta i nie przejmują się zakazami.Pozatym za pewne Większość z nich niema nawet karty wędkarskiej :/ ale mają swoje jakieś tam miejscówki gdzie żywej duszy nie widać i nikt się nie zapuszcza prócz nich. Może warto na te rzeczki jeśli na Inie pustki zajrzeć czasem i poświecić blaszką na piersi?? Co do Jeziora Kościuszki też wymienili parę gatunków, które obecnie można spotkać jednak rewelacji na razie nie ma po poprzednim dzierżawcy.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez Marcin Łukaszewski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5634

Marcin Łukaszewski napisał:
Byłem dziś w Kościuszkach na turnieju piłki nożnej i siatkówki LZS i popytałem co nieco miejscowych odnośnie jeziora Kościuszki i rzek Stepnicy oraz głowienicy. Pare dni temu połowili na Stepnicy i w górnej częsci Głowienicy parę Troci.(widziałem zdjęcia na komórkach) Wszystkie wchodzące - srebne. Niestety miejscowi łowią tylko na czerwonego robaka bo to ich najskureczniejsza przynęta i nie przejmują się zakazami.Pozatym za pewne Większość z nich niema nawet karty wędkarskiej :/ ale mają swoje jakieś tam miejscówki gdzie żywej duszy nie widać i nikt się nie zapuszcza prócz nich. Może warto na te rzeczki jeśli na Inie pustki zajrzeć czasem i poświecić blaszką na piersi?? Co do Jeziora Kościuszki też wymienili parę gatunków, które obecnie można spotkać jednak rewelacji na razie nie ma po poprzednim dzierżawcy.

Marcinie, możesz powiedzieć jak zareagowałeś po usłyszeniu tych rewelacji?
Wierzę, że użyłeś Autorytetu Trenera (o ile dobrze kojarzę) i spróbowałeś wyedukować rozmówców. Nie wiem jakie mogą być tego efekty ale coś w młodych głowach zawsze pozostanie. Moim zdaniem najważniejesze orać i siać ziarno a nie tylko nastawiać się na zbiory.
Przynależność do naszego Towarzystwa zobowiązuje. Dlatego apeluję do wszystkich, nie patrzmy tylko na innych. Proszę, nastepnym razem gdy ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji niech ma to na uwadze.
K.Filocha
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pusta Gowienica- wychodzi szydło z worka...... 11 lata 8 miesiąc temu #5635

Marcinie, możesz powiedzieć jak zareagowałeś po usłyszeniu tych rewelacji?
Wierzę, że użyłeś Autorytetu Trenera (o ile dobrze kojarzę) i spróbowałeś wyedukować rozmówców. Nie wiem jakie mogą być tego efekty ale coś w młodych głowach zawsze pozostanie. Moim zdaniem najważniejesze orać i siać ziarno a nie tylko nastawiać się na zbiory.
Przynależność do naszego Towarzystwa zobowiązuje. Dlatego apeluję do wszystkich, nie patrzmy tylko na innych. Proszę, nastepnym razem gdy ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji niech ma to na uwadze.
K.Filocha[/quote]


Ja jestem tym zbulwersowany ale moje słowa pouczenia nie wiele tam zapewne dały.Paru z tych zawodników wie że należę do towarzystwa (noszę nawet czapeczkę z naszym logiem by chronić się przed słońcem) ale oni nie wiedzą nawet co to jest. Nie raz wspominałem czym się zajmujemy. Większość z tych ludzi nic sobie z tego nie zrobia a moje słowa że np: na żywe przynęty się nie łowi bo to górskie wody pewnie wpadły jednym uchem a wypadły drugim. To już nie pierwszy raz jak im mówiłem co można a co nie a znów słyszę że wyciagneli ładnego pstrąga albo troć. Póki nie odczują tego we własnej kieszeni to nic nie zmieni.
Tak jest niestety na biednych wioskach. Ale nadal próbować trzeba.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates