Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Strefa ciszy na rz. Inie

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6253

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Mamy obowiązujący akt prawa miejscowego wydanego przez Radę Powiatu Goleniowskiego w sprawie zakazu używania jednostek pływających na goleniowskim tarłowym odcinku rz. Iny.
W tej sprawie zarząd TPRIiG pismem z dnia 28.8.2012r wystąpił do Starosty Goleniowskiego z wnioskiem o ustanowienie strefy ciszy www.tpriig.pl/dzialania-towarzystwa/2-dz...strefy-ciszy-na-inie

Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 25 kwietnia 2013 r. Poz. 1752
e-dziennik.szczecin.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=14444

Plik załącznika:

Nazwa pliku: 20130618073336006.pdf
Wielkość pliku: 44 KB
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6254

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Trochę to trwało, ale było warto...
Mam nadzieję, że działania gminy na rzecz uporządkowania spawy Wiśniówki będą równie skuteczne. Dzięki Mirku za dopilnowanie tej sprawy.
Gorej wyszło z norkami.... WIOŚ uznał, że to były "sterty słomy" POSYPANE ODCHODAMI.......
A JEZIORA GNOJOWICY USZŁY ICH UWADZE......
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6255

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Dodam tylko tak na wszelki wypadek, że sprawca wykroczenia ponosi odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów wskazanej uchwały z art. Art. 338.USTAWA z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska

treść art.
art. 338 Kto nie przestrzega ograniczeń, nakazów lub zakazów, określonych w uchwale rady powiatu wydanej na podstawie art. 116 ust. 1,
podlega karze grzywny.

Przy zgłaszaniu interwencji Policji dobrze podać tą podstawę prawną.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6256

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
To bardzo ważne, gdyż na każdym kroku, żeby coś załatwić, trzeba wiedzieć, na czym się można "oprzeć".....
Chyba w niedalekiej przyszłości przygotujemy kurs z Prawa środowiskowego, KPA i "kilku innych ustaw"........
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6257

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Kiedy rozpatrywany był nasz wniosek o ustanowienie na rz. Inie strefy ciszy wiele osób zastanawiało się jakie są powody i sens wprowadzenia takiego prawa?. Dochodziły do mnie głosy, że TPRIiG chce mieć rzekę tyko dla siebie do połowu ryb. Poniżej jeden z kilku filmów, które były powodem naszego wniosku. Zobaczcie i sami oceńcie czy była taka potrzeba?. Skutery poruszają się w miejscu tarliska ryb łososiowatych. Mam nadzieję, że z czasem strefa ciszy na naszej rz. Inie będzie obejmowała dalsze jej kilometry bo to piękna, dzika i nie okaleczona jak dotąd tak bardzo ręką człowieka pomorska łososiowo trociowa rzeka.
Póki co wielkie podziękowania dla Radnych Powiatu Goleniowskiego za zrozumienie tematu i podjęcie tej uchwały. WIELKIE DZIĘKI!!!

Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ciszy na rz. Inie 10 lata 10 miesiąc temu #6258

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Wszyscy , wraz z naturalnymi mieszkańcami Iny są wdzięczni. Tarliska, po których "cały Dzidek" szaleje służą wielu gatunkom ryb, a także minogom i takie "zabawy" mogą znakomicie podnieść śmiertelność ich larw.....
Nie chcę nawet myśleć, jakie byłby skutki kolizji takiego skutera z wypływającym z za zakrętu kajakiem........
Decyzja Radnych Powiatu Goleniów to bardzo rozsądny i potrzebny akt prawa, który pomoże w ucywilizowaniu niektórych "użytkowników"..... Iny.
Myślę, że liczni spacerowicze pobliskiej ścieżki także będą wdzięczni za tą decyzję....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates