Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Cyfrowy Aparat Fotograficzny

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1689

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Dzięki Remi i Arturze za naświetlenie sprawy. Aparat będzie prezentem dla mojej córki. Na wędkarskie wyprawy zabieram małego soniacza ale pewnie nie raz pożyczy tatusiowi córeczka coś lepszego do zrobienia fotki w terenie :)
Czytałem recenzje aparatu o którym pisałeś Arturze - Fuji z serii "S" FUJI FinePix S100FS ma b.dobre recenzje i co najważniejsze podoba się mojej córce Monice. Cena jest w granicach 1900zł więc mieści się w zaplanowanym budżecie.
Zdaje się całkowicie na wasze doświadczenie i rady więc proszę o potwierdzenie czy warto właśnie kupić taki model?.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1690

  • Remi S.
  • Remi S. Avatar
Otworzylismy panowie puszke Pandory. Niestety Mirku, decyzje musisz podjac sam. Akurat tak sie sklada, ze pracuje w Fujifilm (szkoda tylko, ze nie w naszym pieknym kraju) i mam mozliwosc testowania wszystkich modeli, ktore sa na rynku. Odnosnie hybryd, to oceniam je dosc sceptycznie. Wg mnie to przerost formy nad trescia. S100Fs to bardzo duzy aparat z jedna z najwiekszych ogniskowych 28-400mm. Jednak jak juz wspomnialem gabarytami jest porownywalny do sredniej wielkosci DSLR. Poza tym aparatach Fuji, software, dosc mocno ingeruje w zdjecie. Co nie kazdemu moze odpowiadac, chocby dosc agresywne odszumianie powyzej 400ISO. Do tego chybryda ma EVF (electronic viewfinder), osobiscie nie cierpie wizjerow elektronicznych, wole juz LCD na tylnej sciance.Wiekszosc hybryd bedzie mialo te same wady,zas z zalet to chyba ta, ze wyglada jak lustrzanka :P ale w zadnym razie nia nie jest. Do tego 1900zl za hybryde to wg. mnie przesada. Sadzilem , ze potrzebujesz czegos na ryby, dlatego polecalem rozwazyc, G i LX jak pisalem wczesniej, ze wzgledu,ze maja podobne wlasciwosci i mozliwosci ustawien jak chociazby hybrydy, a sa o niebo mniejsze i poreczniejsze. Z perspektywy, ze szukasz dla corki, to w tym momencie wybralbym juz jednak ta lustrzanke z kitem. Jesli chce sie uczyc i sprawdzic czy ja to wciagnie to spokojnie mozesz wybrac aparat o ktorych pisales wczesniej. Do Pentaxow jest sporo starych kompatybilnych szkiel, tyle ze manualnych, ale za to w niezlej cenie, cp pozniej moze byc wazne. Zabawki Nikona, sa juz duzo drozsze, nawet jesli wezmiemy pod uwage inne obiektywy niz Nikkor. Zaleta lustrzanki jest to, ze kadrujemy patrzac przez wizjer - obiektyw via lustro/pentaprism. To bardzo duza zaleta uczac sie sztuki fotografii i poznajac zasady dzialania sprzetu zaleznie do panujacych warunkow. Obsluga DSLR uczy pokory i przemyslen niz bezmyslenego pstrykania co popadnie. Dlatego przy nauce, dobry bedzie aparat z mozliwoscia zmiany ustawien przeslony, czasu otwarcia migawki, iso itp z poziomu przyciskow, nie odrywajac oka od wizjera. W niektorych aparatach te pewne opcje mozna zmienic wchodzac tylko do menu. Warto wziasc to pod uwage.
Co do jakosci body, to nie ma az tak bardzo wielkich roznic. Powiada sie Nikon D5000 ma ten am swiatloczuly sensor co D90 i D300, jesli to prawda to powinien byc dobry w wsyokim ISO. Pentax ma wieksze ziarno w wyzszych ISO, ale ejst ono dosc przyjemne i przypomna troche analogowe fotografie.

Zdjecia tego fioletowego chwasta z galerii, zrobilem kiedys testuja aparat Fujifilm S9600, tak samo wygladaja zdjecia z S100FS.

Cos nie jest nie tak z forum, nie mozna otworzyc pierwszej strony z tego tematu. We wczesniejszych tematach tez tak bywalo, tez tak macie Panowie?
Ostatnio zmieniany: 14 lata 1 miesiąc temu przez Remi S..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1691

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
To wymaga przemyśleń - Remi daj na siebie jakieś namiary może e-mail, albo adres skype czy tel. -chciałbym zamienić słowo w temacie.
Proszę jeszcze powiedzieć czym się różni właściwie cyfrowa lustrzanka od zwykłego aparatu cyfrowego? Naprawdę dla mnie takie sprawy to czarna magia :blink:
Dzięki za dotychczasowe naświetlenie tematu.

P.S. Coś jest nie tak z działaniem forum z poziomu strony głównej (na skróty)zgłosiłem to dla Jacka Nadolnego. Jeśli jednak wejdziesz na forum tematycznie nie przez ostatnie posty na stronie głównej to jest OK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1692

  • Igor Olejnik
  • Igor Olejnik Avatar
Witam.
Nie jestem specem od aparatow foto.ale kiedys wlasnie spec polecil mi fujifilm finepix s6500fd.Jest to hybrydowa lustrzanka czyli jak kolega podpowiadal idealny aparat do nauki,jesli w przyszlosci chce sie robic profesjonalne zdjecia.
To bylo juz jakis czas temu ale wiem, ze sa nowsze modele tej serii.Cene tez byla atrakcyjna. Ja do dzis jestem z niego bardzo zadowolony.
Pozdrawiam wszystkich.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1696

  • MAREK JUSZCZUK
  • MAREK JUSZCZUK Avatar
Mirku bawię sie fotografią juz ponad 30 lat uważam że lusrzanka to niepotrzebny wydatek lepiej kupic jakis dobry mega zoom z dobrym szkłem bo. to szkło robi zdjęcia a nie aparat!!!!!!
A przy lustrze to zakup przenajmniej trzech obiektywów o różnych ogniskowych i ich targanie a utrzymywaniew ich w czystośći to osobny problem.Pozdrawiam MJ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cyfrowy Aparat Fotograficzny 14 lata 1 miesiąc temu #1770

  • MAREK JUSZCZUK
  • MAREK JUSZCZUK Avatar
Witaj Mirku!Dzieki za parę chwil nad Iną i parę odpowiedzi na pytania .Poszedłem jeszcze w dół, ale nie miałem kontaktu,myślę że jeszcze nie ta pogoda bym mógł liczyć na królową a jeszcze przy takiej odległości jaka mnie dzieli to przyjdzie mi jeszcze na nią poczekać.Co do tych aparatów to ja polecam Sony DSC-HX 1 oraz Canon Power Shot SH1 IS.Oba mają 20-sto krotny zoom.Canon ma możliwość nagrywania FullHD 1920x1080, Soniak trochę mniej 1440x1080, ale Soniak ma jeszcze takie funkcje,że bardzo się przydają, a reszta tego nie oferuje.Oczywiscie są aparaty z więkrzym zommem z innymi bajerami ale moim zdaniem ja polecam dla twej córki ,któryś z tych dwóch.Gdybyś chciał poczytać o tym sprzęcie to wejdż na www.dfv.pl tam znajdziesz najbardziej miarodajne i obiektywne testy zawodowców. Do zobaczenia nad Iną.Pozdrawiam Marek.J.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates