Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu
  • Strona:
  • 1

TEMAT: REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ

REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3564

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
Witam.
Do napisania tego posta skłoniło mnie obejrzenie Wydarzeń w jednej ze stacji telewizyjnych. Nawet sobie koledzy i koleżanki nie wyobrażacie jak się za przeproszeniem wkur….. kiedy został puszczony materiał że Wieprz zalała jakąś wieś. Oczywiście nie sama tragedia mnie tak zdenerwowała bo bardzo tym ludziom współczuję że w ciągu kilku godzin czy nawet dni potracili cały lub część swojego majątku, ale komentarz do tego właśnie materiału! Pan prezenter czy Pani prezenterka(bo ze złości zapomniałem kto to komentował) ogłosił-ła wszem i wobec że dopóki nie ureguluje się rzeki to ona zawsze będzie zalewać okoliczne miejscowości!!!! Ludzie TELEWIZJA KŁAMIE!!! Tyle się pisze, tyle się mówi, że regulacja rzek i innych cieków prowadzi tylko i wyłącznie do jeszcze większych powodzi a tutaj takie ,,niusy,, rodem z PRL-u w telewizji opowiadają!!! A nasz ubogi w wiedzę naród łyka wszystko jak młody pelikan!!! Przecież jak wyprostujemy taką rzekę to woda będzie spływać z prędkością światła i nie będzie się zastanawiać czy tam jest dom czy go niema tylko go zmyje przy pierwszych lepszych opadach deszczu! Naszła mnie taka myśl- kiedy nasi kochani rodacy a przede wszystkim decydenci zrozumieją że cały czas idą nie w tym kierunku co trzeba!! Czasami trzeba rozejrzeć się w koło uderzyć w pierś i przyznać że popełniło się błąd . Spójrzmy na to co robią Niemcy, ile milionów euro wydają żeby naprawić to co zepsuli kilkadziesiąt lat temu!! Mam nadzieję że nie obudzimy się z ręką w nocniku i w miarę szybko zostaną naprawione wszystkie popełnione błędy. Czy społeczeństwo jest na tyle nieświadome tego, że dzięki czystym rzekom i czystemu środowisku jeszcze żyjemy na tym świecie?? Jeżeli nie, to może wyprostujmy wszystkie rzeki !! Puśćmy je jeszcze rurami głęboko pod ziemią dla pewności żeby przypadkiem nie wylały i wtedy się przekonajmy czy jesteśmy w stanie przeżyć choćby jeden rok.
Przepraszam wszystkich za mój nieład w pisaniu ale po pierwsze piszę to na gorąco a po drugie jestem tylko szarym człowieczkiem a nie pisarzem.:)

Pozdrawiam Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3565

Taki materiał moim zdaniem mógł być sponsorowany w celu uzyskania zgody społecznej na przeprowadzenie melioracji za miliony złotych z budżetu lub dotacji. Problemu nie stanowi tylko to, że zalewa jakieś wioski, tylko to, że do 2013 roku trzeba przerobić jak największą kasę z UE i jakoś to uzasadnić. Złodziejskie lobby już sobie teren znajdzie, potem tylko uzyskać poparcie ludności, zrobić jakiś tani, nieobiektywny materiał filmowy i tort można kroić, a wszystko to kosztem przyrody.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3568

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
To prosta logika myślenia ludzi. Jak się wylewa z dołka to trzeba głębiej podkopać ten dołek i wówczas się nie wyleje. Przekładając na rzeki logika pozostaje ta sama tylko, że zamiast dołka z wodą płynie rzeka niosąca miliardy m3 wody z całego dorzecza a w tym przypadku podkopanie dna rzeki sprawia, że tak naprawdę sami pod sobą dołem wykopujemy. Potrzebna jest w tym kraju wizualizacja przepływu wody przed pracami melioracyjnymi i po ich zakończeniu. Tylko taki obrazowy model wpłynąłby na zrozumienie tego tematu przez szarą masę tłumu. Media to dobry nośnik informacji np. http://www.goleniowska.com/material,Ina_jeszcze_przybierze,9492.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3571

  • Piotr Jurkiewicz
  • Piotr Jurkiewicz Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Thank you received: 21
  • Oklaski: 4
Podzielam zdanie Mikolaja.To jest wrecz absurdalnie proste. Chodzi o pozyskanie dotacji(i to nie malej!!!) A dowody na to ze zalewa sa jeszcze bardziej proste do pozyskania. Nie jedna osoba podpisze np. papier(tak zalewa)zalalo bude dla psa lub lake ktorej nie kosi od 10 lat , ale zalewa!!! Beda dowody, beda dotacjie. Uregulujemy rzeke, zawsze cos sie SKUBNIE !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3572

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Temat powodzi wraca coraz częściej do naszej rzeczywistości. Obawiam się, że będzie wracał jeszcze częściej, wraz z postępem realizacji destrukcji zlewni. Nie tylko u nas, ale w całym kraju.
Próbując coś zmienić EKO-UNIA zainicjowała powstanie WOS, czyli Wodnego Okrągłego Stołu. Jako uczestnik tego projektu, będę mógł Was informować na bieżąco o postępie prac. Mam nadzieje, że to interdyscyplinarne ciało zdoła dotrzeć do głów decydentów i otworzy im oczy na skuteczną drogę zabezpieczenie przed powodziami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:REGULACJA RZEK-POLSKA RZECZYWISTOŚĆ 13 lata 2 miesiąc temu #3573

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
Witam.
Dzisiaj usłyszałem kolejne bardzo ciekawe wieści w naszych mediach. jedna ze stacji radiowych przeprowadziła ankietę odnośnie regulacji rzek i wiecie co ponad 80% ankietowanych jest za regulacją rzek i innych małych cieków wodnych!!! i oczywiście za wszystkie powodzie podtopienia i zalania obwinia się ekologów którzy blokują projekty regulacji rzek:S bo jak to jeden z ankietowanych powiedział- cytuję:,, bo bronią jakiś tam ptaków i żab a nas zatapia,,. PORAŻKA NORMALNIE PORAŻKA CO TU ZACZYNA SIĘ DZIAĆ jedno co mnie ciekawi i nie wiem dlaczego tak jest, może Artur się orientujesz bardziej w tym temacie. A mianowicie- Unia chce żeby Polska do roku 2013 poprawiła stan wód i środowiska naturalnego tak? to mam takie pytanie: Dlaczego więc daje grubą kasę na dewastację tego właśnie środowiska i tych właśnie rzek?? A może nasi ,,kochani,, politycy są na tyle inteligentni że potrafią tak zamydlić oczy włodarzom z Unii Europejskiej że ci nawet nie wiedzą na co dają te pieniądze?? A może po prostu nikt tego nie kontroluje?? Nie jestem jakimś fanatykiem, nie będę się nago przywiązywał do drzewa ani do innych przedmiotów bo to napewno by nie pomogło:P ale naprawdę to mnie zaczyna tak denerwować że brak mi słów. Na koniec zaznaczam że nie mam żadnych problemów emocjonalnych jak mi to ktoś(oczywiście anonimowy) zarzucił na innym forum:woohoo: (jak to gość określił- wędkarstwo wywołuje we mnie złe emocje bo napisałem że powinno się gonić kłusowników) ale naprawdę ten kraj i podejście społeczeństwa do środowiska naturalnego zaczyna mnie mocno przerażać :(

Pozdrawiam wszystkich którym zależy chociaż w małym stopniu na tym aby nasze dzieci i wnuki nie musiały bawić się w stertach śmieci a na pięknych kwiecistych łąkach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates