Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

TROĆ INY 2015 – VIII Edycja za nami.

DSC 2215DSC 2361 

Kolejna odsłona naszej flagowej imprezy jest już historią. W dniach 16-18 stycznia odwiedziło nas wielu przyjaciół, znajomych, a także ludzi ciekawych Iny i jej skarbów. Tradycyjnie już imprezę otworzyło uroczyste powitanie w Urzędzie Miasta i Gminy Goleniów w piątek 16 stycznia. Nieco niepewności zaserwowała nam nieoczekiwana sesja Rady Gminy. Dzięki pomocy pani Agnieszki Krause gotowa była alternatywa, jednak za sprawą wielkiej sprawności pań sprzątających sala była gotowa na 17:00.

 Spotkanie oprócz części oficjalnej i spraw organizacyjnych objęło dwie prezentacje: sprawozdanie z ostatniego roku działalności naszego stowarzyszenia oraz wystąpienie dr Adama Tańskiego nt możliwości rozróżniania troci i łososia przez wędkarzy. Oprócz tego tematu dr Tański przybliżył uczestnikom wyniki kolejnego roku projektu badawczego realizowanego przez ZUT przy współpracy z ZO PZW oraz naszym stowarzyszeniem. W ramach tego projektu w dorzeczach Iny, Gowienicy i Wołczenicy powstały kolejne obszary tarłowe, w znacznym stopniu przywracając możliwości naturalnego rozrodu ryb wędrownych.

DSC05203

DSC05205

DSC05200

Na zakończenie zebrani obejrzeli film przygotowany przez Marcina Budniaka, w którym główną rolę odegrały dzikie ryby na tarliskach w sezonie 2014.

Sobota to już od rana gorączka przed łowieniem. Na starcie, na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie, stanęło 120 uczestników. Po krótkim przywitaniu i odprawie sędziego głównego, Henia Terczyńskiego, zawodnicy ruszyli nad rzekę. Już po godzinie zadzwonił telefon z pierwszym zgłoszeniem, a do końca dnia takich zgłoszeń było jeszcze 4. Jeden z łowców rybę uwolnił, reszta przyniosła swe zdobycze do wagi. Pierwszy dzień połowów zamknął się 5 rybami, największa mierzyła 66,3 cm.

DSC 2275

Wyniki pierwszego dnia imprezy. Poniżej nieco "kuchni" imprezy...

DSC05209

DSC 2299

DSC05213

DSC05214

Zziębnięci i zmęczeni wędkarze ochoczo przyjmowali zestaw rozgrzewający w postaci pysznej grochówki „od Burmistrza i Rady UMiG Goleniów” i grzańca od JFK DUET. Mimo pewnych niespodzianek przyrody/ wichura tuż przed imprezą uszkodziła jeden z namiotów/ nie musieliśmy obawiać się deszczu. Na tą okoliczność zabezpieczył nas Goleniowski Dom Kultury, z którego pan Bździuch udostępnił nam dwa namioty, świetnie uzupełniające brak po orkanie.

DSC05219

DSC05220

Nasz zespół grillowy serwował karkówkę i kurczaka ufundowane przez Starostę, z kiełbaską od TPRIIG na dokładkę.

Dzień zakończyła licytacja fantów przekazanych przez liczne grono sponsorów. Wiele przedmiotów wykonano z dedykacją TROĆ INY 2015, i cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Także materiały muchowe i sprzęt spotkał duże zainteresowanie, a wielu uczestników uzupełniło też swe ubiory sportowe dzięki firmie HiMountain. Kolejny raz rekord ustanowił dwuosobowy bilet na "Głowatkę" przekazany przez kolegów z Klubu "Głowatka" z Krakowa. Po trzech godzinach nasz budżet wzrósł o rekordową jak na naszą imprezę kwotę 6600 zł.

DSC 2236

DSC 2255

DSC 2251

Igor Pomorski ze swoją zdobyczą. Poniżej najdłuższa ryba TROĆ INY 2015, 68,7 Jarosława Kamińskiego ze Stargardu Szczecińskiego

DSC 2325

DSC 2282

DSC 2248

Pomiary ryb przez sędziego głównego Turnieju, Henryka Terczyńskiego

Drugiego dnia łowiących rano przywitał krajobraz pobielony przymrozkiem, co nie przeszkodziło im złowić kolejne ryby, tym razem 4, w tym najdłuższą rybę imprezy , 68,7 cm. Znów 1 ryba została uwolniona, także przez Mariusza Sulimę, zwycięzcę całych zawodów. Nagrodę ufundowaną przez ZO PZW w Szczecinie otrzymał łowca najdłuższej ryby, Jarosław Kamiński ze Stargardu Szczecińskiego. Nieco bardziej zziębnięci łowiący, a także goście mogli rozgrzać się kolejną porcją zupy, tym razem gulaszowej z Karczmy U Urszuli i Jędrka, a wolni od pojazdów, także grzańcem i symboliczną puszką piwa ŻUBR. W międzyczasie organizator nagrodził symbolicznie strażników za ochronę 2014, w tym redaktor Marek Szymański wręczył Andrzejowi Sitarskiemu lornetkę ufundowaną przez Józka Sendala. Jak co roku, w ramach TI podsumowano też wewnętrzny konkurs TPRIIG i nagrodzono zwycięzców: Mikołaja Jezierskiego, Piotra Jurkiewicza oraz Adama Ratajczyka.

DSC 2340

Wyniki TROĆ INY 2015

DSC 2336

Ostatnie przygotowania do zamknięcia zawodów. Na ten moment zawitali do nas goście, w tym Burmistrz Robert Krupowicz

Przed zakończeniem uczestnicy TROĆ INY 2015 uczcili minutą ciszy odejście jednego z naszych członków, Marka Juszczaka.

DSC 2273

W oczekiwaniu na zakończenie coś ciepłego w płynie....

DSC 2366

Pierwszych czterech " na pudle"

 DSC 2375

Zwycięzca Mariusz Sulima w ogniu pytań dziennikarzy

Uroczystego wręczenia nagród i pucharów dokonali Burmistrz Robert Krupowicz, przedstawiciel Starosty – Andrzej Mucek oraz prezes ZO PZW w Szczecinie Emilian Pilch.

SPONSOR STRATEGICZNY TURNIEJU CZTERECH RZEK:
KAMPANIA PIWOWARSKA POZNAŃ – MARKA ŻUBR

Sponsorzy TROĆ INY 2015:


Burmistrz Gminy Goleniów
Przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie
Starosta Powiatu Goleniowskiego
Zarząd Okręgu PZW w Szczecinie
Ośrodek Sportu i Rekreacji Goleniów
Goleniowski Dom Kultury
Nadleśnictwo Goleniów
Nadleśnictwo Kliniska      

Patronat medialny:


Magazyn „ Wędkarski Świat”
Głos Szczeciński 24 – Agnieszka Tarczykowska
Portal „Gazeta Goleniowska”- Paweł Palica
Kurier Szczeciński – Cezary Martyniuk

Sponsor Główny : Firma „Jaxon"- Andrzej Podeszwa

Firma Dragon
SALIX ALBA - Wojciech Łopatka
HRT- Henryk i Roman Tyszkiewicz
SALMO Piotr Piskorski
Marek Rapant, Szymon Kocioł- producenci przynęt RM
Paweł Wasilewski – wytwórca przynęt wędkarskich
Fryderyk Otton – wytwórca przynęt wędkarskich
Ireneusz Piepiorka – wytwórca przynęt wędkarskich
OLDSTREAM - Igor Olejnik – producent przynęt wędkarskich
BRYKA FISHING LURES – Michał Bryczkowski – producent przynęt wędkarskich
FlyFormers- Marcin Gregorek – producent much łososiowych
Adam Kaczmarek- producent przynęt wędkarskich
Tomasz Pruś – producent przynęt wędkarskich
KRAKUS ZP – Zbigniew Prałat – producent przynęt wędkarskich
Tomasz Socha - producent przynęt wędkarskich
Paweł Grzecznik- producent przynęt wędkarskich
FIRMA HUNTER - Andrzej Lipiński, Tomasz Skowronek producent przynęt wędkarskich
„SALMO" Piotr Piskorski
„Wed-sport"- Stefan Przychoćko
SPINWAL - akcesoria wędkarskie
Centrum wędkarskie ,,OKOŃ,, w Goleniowie - Grzegorz Działkowski
Sklep Wędkarski ,,TROPIK,, -Jacek Nawrot Drukarnia Racto Goleniów- Tomasz Kwietniak
Piekarnia GS Goleniów
Hurtownia Spożywcza w Goleniowie Cieśla
Hotel " FJ Duet" Goleniów Franciszek Harbacewicz
Centrum Wędkarstwa „Nemo" Szczecin- Karol Jędrej
Sklep Wędkarski „Jolex" Stargard Szczeciński -Waldek Demczuk
Sklep Sportowy PHU BARR- Romuald Dec
Firma „HIMOUNTAIN"
Domki Nad Parsętą- Jacek Zybura
Gospodarstwo Rolniczo Ogrodnicze w Goleniowie – Leon Patraszewski
Tomasz Modzelewski

Krakowski Klub „Głowatka"

Sklep wędkarski ,,PSTRĄG,, z Bytowa                                                                                        

W imieniu Organizatorów Serdecznie dziękujemy Wszystkim, tak uczestnikom, jak i sponsorom za udaną imprezę łącząc Zaproszenie na kolejne TROĆ INY, a wcześniej na GOLENIOWSKIEGO ŁOSOSIA II – zawody w poszukiwaniu SALMO SALAR muchą i błystką C&R w maju. Szczegóły podamy niebawem.

W imieniu Zarządu i własnym serdeczne podziękowania kieruję do grona członków TPRIIG, dzięki któremu po raz ósmy z powodzeniem przeprowadziliśmy udaną, mam nadzieję, że uczestnicy podzielają tą opinię, imprezę. Nie wszystkich widać, pozwolę sobie więc wymienić: Kasia Długosz, Jacek Mroczkowski, Jan Długosz, Adam Ratajczyk, Andrzej Matusiak, Korneli Zwierzyński, Bartek Zalewski, Mikołaj Jezierski, Tomasz Borus, Marcin Budniak, Dominik Grychuta, Zbyszek Denderski/ wykonawca naszego nowego grilla/, Andrzej Sitarski, Bartłomiej Noworolski, Wiesław Zalewski.

Z wędkarskim Pozdrowieniem w imieniu Zarządu TPRIIG

Artur Furdyna, przewodniczący

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates