Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Drzewa rosną, pamięć zanika....

Nawiązując do ostatniego artykułu jaki pojawił się w mediach jesteśmy zmuszeni do małego sprostowania i przekazania opinii publicznej prawdziwych informacji.

Z ostatnio opublikowanego na łamach ONET.PL artykułu można odnieść wrażenie, że jedynymi wykonawcami całego projektu są ZZMIUW oraz ZUT..... nie do końca tak to wygląda ponieważ Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy także było partnerem w tym projekcie a nasi członkowie włożyli w ten projekt wiele swojej pracy i poświęcili wiele swojego prywatnego czasu.... Kolejna nieścisłość, to uznanie stanu jakości wody z Iny za "poprawiający się". Z tym zgodzić się nie możemy całkowicie, bowiem w wielu aspektach ten stan, podobnie jak stan Iny i dorzecza jako ekosystemu, jest coraz gorszy.

Pamiętacie o akcji nasadzeń drzew nad rzeką Iną którą przeprowadziliśmy po raz pierwszy 3 lata temu w ramach "PARTNERSTWA" TPRIiG w projekcie ,,Life+ ,, ? Na poniższych zdjęciach są ukazane piękne efekty naszej ciężkiej pracy!

Aby na bieżąco wzmacniać Iński drzewostan w ubiegłych latach nasadzenia przeprowadzaliśmy z własnej inicjatywy i na własny koszt.

Szkoda,że nasza aktywność w projekcie "Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Iny i jej dopływów" jest systematycznie pomijana i umniejszana przez ZZMIUW i ZUT...

Poniżej kilka zdjęć z samych nasadzeń...

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2023
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates