Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Łódź dla strażników naszych wód

Mamy połowę lipca. Za dwa miesiące rozpoczną się intensywne działania strażników SSR, członków TPRIiG.

Z każdym rokiem wzbogacamy się o nowy sprzęt techniczny, który dobrze służy nam w ochronie ryb przed kłusownikami, tak w rzece Inie i jej dopływach, jak i innych wodach powiatów nad Iną.

W ubiegłym roku otrzymaliśmy od Federacji Zielonych „GAJA” ze Szczecina: ponad 10 kompletów umundurowania, noktowizor i kilka latarek. W tym roku ten sam sponsor zakupił na nasze potrzeby nowoczesne profesjonalne latarki diodowe, 2 noktowizory i 5 lornetek.

 

Aby móc skutecznie i efektywnie strzec naszej rzeki brakowało nam środka pływającego. Łódź długości 4,5 m i szerokości 1,6 m decyzją zarządu właśnie zakupiliśmy w dniu wczorajszym. Łódź wyposażona jest w silnik spalinowy Tohatsu o mocy 9,9 KM. Od producenta łodzi, sprzedanej naszemu Towarzystwu na bardzo korzystnych (promocja) warunkach dodatkowo otrzymaliśmy 6 kapoków. Taki środek pływający z pewnością spełni oczekiwania i umożliwi bezpieczną dla strażników kontrolę rzeki aż po jej ujście. Do pełnego szczęścia, aby łódź mogła zostać użytkowana w zbliżającym się okresie ochronnym troci na rzece Inie potrzebna jest nam przyczepka do jej transportu. Prezes Artur Furdyna w tym temacie poczynił już rozmowy z Zarządem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, od których prawdopodobnie otrzymamy środki na zakup takiej przyczepki. Koszt zakupu profesjonalnej przyczepy to 2600 zł. Nasza łódź będzie nie tylko transportować strażników pilnujących ryb łososiowatych, ale również wykorzystywana może być do wielu innych czynności jak np. sprzątanie rzeki, co czynimy  już od kilku lat. Tak, więc nasi sprzymierzeńcy w postaci ZO PZW i ZZMIUW w Szczecinie skutecznie dokładają się do wspólnej, dobrej dla naszych wód sprawy.

Łódź dla strażników naszych wód

Mirosław Kowalczuk

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2022
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates