Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Zielony konkurs dla wszystkich chętnych firm

Zielony konkurs dla wszystkich chętnych firm „Ok. 160 mln euro przeznaczy amerykański koncern GE na realizację pomysłów dotyczących oszczędności energii, zgłaszanych przez firmy i osoby prywatne z całego świata.

W konkursie mogą brać udział także polskie firmy. Swoje pomysły mogą zgłaszać do 30 września.

Konkurs dotyczy szeroko pojętego oszczędzania energii. Pomysły można zgłaszać w trzech kategoriach:

  • odnawialne źródła energii,
  • sieci energetyczne,
  • ekologiczne domy i budynki.


Do tej pory do konkursu zgłoszono 300 projektów, ale ani jeden nie pochodzi z Polski.

Konkurs skierowany jest do firm i osób, które mają świetne pomysły, ale z różnych powodów nie zyskały one jeszcze należytego uznania na świecie, czy też nie doczekały się fazy wdrożenia" - powiedział regionalny GE w Europie Środkowej Lesław Kuzaj – podaje portal ChrońmyKlimat.pl.

"Mamy w Polsce mnóstwo pomysłów, które wciąż czekają na odkrycie ich dla świata i właśnie ten konkurs może im w tym pomóc. Jestem przekonany, że polskie firmy mają ogromny potencjał i mogą bez żadnych oporów rywalizować z firmami z całego świata" - dodał.

Kuzaj wyjaśnił, że aby wziąć udział w konkursie, trzeba opisać swój pomysł po angielsku i umieścić go na stronie www.ecomagination.com/challenge. "Nie ma ograniczenia co do liczby zgłoszeń, więc jeżeli ktoś ma kilka dobrych pomysłów, może je opisać, a każdy z nich zostanie oceniony oddzielnie" - dodał. Wybranym uczestnikom konkursu koncern zaproponuje współpracę.

GE działa w Polsce od 1992 r. Razem z Instytutem Lotnictwa prowadzi w Warszawie Inżynieryjne Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center), które zatrudnia ok. 900 inżynierów. Połowa zespołu zajmuje się lotnictwem, a druga pracuje nad projektami dla energetyki i sektora paliwowego” – informuje portal ChrońmyKlimat.pl na swojej stronie internetowej.

Polskie firmy dzięki udziałowi w konkursie mogą pokazać się na świecie. Jest to duże wydarzenie, które należy wykorzystać. Taka szansa może się już nie powtórzyć w najbliższym czasie.

Źródło: ChrońmyKlimat.pl, www.chronmyklimat.pl.

2010-07-26

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2023
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates