Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wędkarska ETYKA

Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5256

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Kilka zdarzeń z ostatnich tygodni skłoniło mnie do założenia tego wątku. Nie ma on służyć, jako miejsce ocen jednych przez drugich, ale jako miejsce dyskusji na pewne nurtujące nas tematy dotyczące spraw etyki wędkarskiej.
Uwagi dotyczące konkretnych zdarzeń muszą być rozstrzygane przez sąd koleżeński, bądź, jeśli istnieją niepodważalne dowody i sprawa tego wymaga- łamanie prawa, organy do tego uprawnione.
Ogłoszenie rozstrzygnięć, jeśli takie sprawy będą mieć miejsce, nastąpi w innym wątku, jeśli takiego ogłoszenia będzie wymagać sprawa i takie ogłoszenie będzie zgodne z prawem. W normalnym trybie sąd koleżeński przedstawia na zebraniu sprawozdawczym relację ze swojej pracy w danym roku.
Ponieważ Mirek, mam nadzieję, że z rozpędu, usunął moje ogólne uwagi do połowów na wodach morskich, a ściślej, etyki wędkarskiej, tu będzie odpowiednie dla takich uwag miejsce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5257

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Zacznę od przypomnienia naszego statutu, który jasno mówi o tym, kto może być członkiem naszego stowarzyszenia. Istotnym punktem jest kształtowanie etyki WŚRÓD WSZYSTKICH WĘDKARZY. Elementem takiego kształtowania jest przykład własnych zachowań w obecności innych. Pośrednio wiąże się to z dbałością o dobre imię TPRIiG. Każdy, kto te zasady łamie, może być upomniany w formie upomnienia, lub nagany oraz z naszej organizacji usunięty przez wykluczenie na wniosek sądu koleżeńskiego. Oczywiście ma prawo do obrony przed tym sądem oraz odwołania od jego decyzji do Walnego Zgromadzenia.
Forum naszej strony nie jest właściwym miejscem do roztrząsania takich spraw, i tu Mirek miał rację, usuwając wątki które takich spraw dotyczą. Natomiast decyzja sądu zostanie ogłoszona członkom na zebraniu sprawozdawczym.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 tygodni temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5259

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Kiedy zakładaliśmy nasze Towarzystwo, wyglądało na to, że wszyscy jasno rozumieją zapisy naszego statutu i się z nimi zgadzają. Każdy nowo przyjęty również taką deklarację złożył na piśmie. Działamy już formalnie prawie 5 lat, więc każdy miał dość czasu ma rozpoznanie, czy cele oraz ich realizacje go zadowala. Jeśli tak, to oczekuję postaw zadeklarowanych. Jeśli ktoś doszedł do wniosku, że mu z nami nie po drodze, to nie ma przeszkód do pożegnania.
Nie potrzebujemy hipokrytów, którzy ganią innych, a sami robią dokładnie to samo, lub nie mają dość cywilnej odwagi, by zwrócić komuś uwagę, gdy ten błądzi......
Tak ja to widzę.
Działając w naszym interesie ma różnych forach muszę mieć pewność, że mandat, który realizuję, jest jasny, uczciwy i słuszny, a także, że reprezentuję ludzi o takich zasadach nie tylko w słowach, ale przede wszystkim, w czynach.
Jeśli tak nie będzie, sam pierwszy złożę rezygnację, ponieważ nie mam zamiaru firmować hipokryzji......., a na klub wzajemnej adoracji szkoda mi czasu......
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 tygodni temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5260

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Jak wcześniej napisałem, nie jest to wątek do rozstrzygania, tylko do wyrażania ogólnych przemyśleń.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 tygodni temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5264

  • zdzisław wysokolski
  • zdzisław wysokolski Avatar
Mam pytanie dotyczące uzyskania pozwolenia na wedkowanie w WPN.
Czy jest możliwość uzyskania nr. konta na ktore możnaby dokonać wpłaty na pozwolenie wędkowania w WNP.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędkarska ETYKA 12 lata 3 tygodni temu #5267

  • Piotr Jurkiewicz
  • Piotr Jurkiewicz Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Thank you received: 21
  • Oklaski: 4
Mysle ze postawa Artura w tym watku jest jak najbardziej prosto widoczna i wrecz obowiazkowa jako prezesa Towarzystwa. Pomijajac czy to sa dowody czy domysly, czy jeszcze pomowienia !!! Z powietrza sie one nie wziely, a prezes powinien dbac o nienaganna opinie towarzystwa!!! A osoby nie majace sobie nic do zarzucenia nie powinny wogole udzielac sie w tym watku!!! Reszte roztrzygnie sad kol.towarzystwa!!!Pozdrawiam wszystkich etycznyck wedkujacych:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates