Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6001

 • Mirosław Kowalczuk
 • Mirosław Kowalczuk Avatar


Uploaded with ImageShack.usTroć Iny 2013
o Puchar Burmistrza Goleniowa

start Turnieju Czterech Rzek 2013

Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy, wraz z Burmistrzem Miasta I Gminy Goleniów oraz Starostą Powiatu Goleniowskiego zaprasza na VI zawody w połowie Łososia i Troci Wędrownej na rzekach Inie i Gowienicy w dniach 18-20 stycznia 2013.
Zawody rozpocznie uroczyste spotkanie w Urzędzie Miasta I Gminy Goleniów w dniu 18 stycznia o godzinie 18:00, gdzie organizatorzy przedstawią dotychczasowe osiągnięcia dotyczące działalności TPRIIG, współpracę z samorządem Gminy i Powiatu Goleniów oraz uchylą nieco rąbka planów na najbliższe lata, w tym oczekiwanych efektów projektu LIFE+ „Niebieski Korytarz Iny”. Podczas spotkania odbędzie się rejestracja zawodników, co powinno skrócić czas odprawy w sobotę. Osoby, które nie będą mogły zapisać się w piątek, będą dopisywane w sobotę. Czas trwania zawodów to 19 stycznia(sobota) 7:00 – 15:30 I Tura oraz 20 stycznia(niedziela) 7:00- 14:00 II Tura. Uroczyste zakończenie zawodów godzina 15:00. Zawody odbędą się w formule dowolnej C&R lub martwa ryba. Punkty liczone będą za długość złowionej ryby. Przy równej długości wygrywa srebrniak. Szczegóły dostępne będą na stronie TPRIIG w Regulaminie Zawodów zgodnym z Regulaminem Turnieju Czterech Rzek. Koszt uczestnictwa wynosi 120 PLN/ 50% dla członków TPRIIG, dla osób z opłaconą bieżącą składką/. Juniorzy oraz Panie zwolnieni są z opłat. Prosimy o wpłaty na konto TPRIIG – PEKAO SA IO Goleniów 33 1240 3839 1111 0010 2023 6392 w terminie do 05 01 2013. Jak co roku liczymy na przychylność Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie i zwolnienie uczestników na czas trwania zawodów z dodatkowych opłat dla uczestników z innych okręgów z poza stref porozumień. Patronem medialnym imprezy jest magazyn „WĘDKARSKI ŚWIAT”.

Kontakt:

Mirosława Tadeja- skarbnik- Tel. 607 585 527, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artur Furdyna- przewodniczący- 531 402 868, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Impreza na Inie tradycyjnie otwiera największą łososiowo- trociową imprezę w Polsce TURNIEJ CZTERECH RZEK.

P r o g r a m

VI Otwartych Zawodów Spinningowo- Muchowych w Łowieniu Troci i Łososia O PUCHAR BURMISTRZA GMINY GOLENIÓW
„TROĆ INY – 2013”


Dokument stanowi regulamin i harmonogram zawodów:

ORGANIZATOR
Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy

W dniach 18- 20 stycznia 2013r na rzekach Inie i Gowienicy odbędzie się VI edycja Ogólnopolskich Otwartych Zawodów Spinningowo Muchowych w łowieniu łososia i troci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Goleniów. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy. Patronatem medialnym imprezę objął magazyn „Wędkarski Świat”, „Głos Szczeciński 24” oraz Telewizja Regionalna Goleniów. Nagrody ufundowali znani w całym kraju i za granicą producenci sprzętu wędkarskiego, właściciele goleniowskich i szczecińskich sklepów wędkarskich. Imprezę wsparli Burmistrz Gminy Goleniów oraz Starosta Powiatu Goleniowskiego.


DATA I MIEJSCE
W dniu 18-20stycznia 2013 roku zbiórka pole biwakowe ul. Spacerowa w Goleniowie (stary basen).

TEREN ZAWODÓW
I – Odcinek: Rzeka Ina od ujścia pkt. A do miejscowości Goleniów most drogowy przy ul. Andersa pkt. B (woda nizinna odcinek długości około 15km rzeka o wolnym nurcie, szerokości 12m, średniej głębokości 1,5-2m z dołami do 4m)
II – Odcinek: Rzeka Ina od most drogowy w Goleniowie przy ul. Andersa pkt. B do miejscowości Stargard Szczeciński pkt. C (woda górska odcinek długości ok. 35km). Rzeka o szybkim nurcie, na tym odcinku o szerokości ok. 15m, średnia głębokość 1 - 2m z dołami do 4m. Otoczenie rzeki to ekologiczne łąki na przemian z odcinkami zadrzewionymi, dużo odcinków o utrudnionym dostępie przy wyższych stanach wody, ze względu na liczne rozlewiska oraz „pułapki bobrowe”. W korycie w okresie zimowym poza nielicznymi włosienicznikami, brak jest roślinności. Na wielu odcinkach jednak spotykane są pasy trzciny na burcie. Na wielu odcinkach spotkać można pozostałości starych faszynowań w korycie rzeki.
III – Odcinek: Rzeka Gowienica od ujścia do Zalewu Szczecińskiego do miejscowości Łożnica (woda górska odcinek długości około 25km rzeka o średnim nurcie, szerokości 5m, średniej głębokości 1-1,5m z licznymi zagłębieniami i zwałkami urokliwie płynąca pośród lasów.

W klasyfikacji pod uwagę brane będą troć wędrowna oraz łosoś łowione metodami spinningową oraz muchową.

UCZESTNICY
Posiadacze zezwoleń na połów ryb na wodach krainy pstrąga i lipienia na 2013r.

KLASYFIKACJA, PUNKTACJA
Impreza odbędzie się na zasadzie C&R oraz martwej rybie. Liczyć się będzie łączna długość złowionych ryb w obu turach. Szczegóły regulaminu poda sędzia główny imprezy w czasie odprawy.

ZWYCIĘZCY, NAGRODY
Za miejsca I-VI puchary nagrody rzeczowe.

OPŁATA STARTOWA

Pkt. 1 Na czas trwania zawodów Okręg P.Z.W. Szczecin nie pobiera opłat licencyjnych na wody „Górskie”
Pkt. 2. Wpisowe na zawody wynosi 120,00zł ( dla członków TPRIiG zniżka 50%, panie oraz juniorzy wstęp wolny)

Wpisowe należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.01.2013r. na konto TPRIiG:

Bank PEKAO S.A I Oddział Goleniów
Nr 33 1240 3839 1111 0010 2023 6392
z dopiskiem: "Troć Iny 2013 – opłata startowa"

Z uwagi na sprawy organizacyjne prosimy o dokonywanie wpłat na podane konto w wyznaczonym terminie bądź o potwierdzenie przybycia do dnia 05.01.2013r.
Ilość miejsc ograniczona.

Harmonogram minutowy

DZIEŃ I - 18 stycznia 2013r.

18:00- 20:00 – Sala konferencyjna w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie, Plac Lotników 1 - Uroczyste otwarcie imprezy połączone z rejestracją zawodników ( obecnych- ci, którzy dojadą w sobotę będą dopisywani w sobotę)

DZIEŃ II - 19 stycznia 2013r.
07:00 - 08:00 Rejestracja uczestników – zbiórka na terenie pola biwakowego nad rz. Iną ul. Spacerowa w Goleniowie
08:00 - 08:30 Odprawa sędziowska
08:30 - 15:45 Zawody I Tura, ryby muszą być zgłoszone do 15:45
15:45 - 16:15 Zakończenie łowienia, powrót z łowiska, dostarczanie ryb do komisji sędziowskiej
16:30 - 17:00 Prace komisji sędziowskiej
17:00 - 17:30 Ogłoszenie wyników I Tury zawodów – Spotkanie odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion sportowy) ul. Sportowa w Goleniowie
17:30- Ognisko, posiłek, licytacja sprzętu przekazanego przez sponsorów na rzecz budowy siedziby TPRIIG

DZIEŃ III - 20 stycznia 2013r.
07:00 – 14:00 II Tura połowów ( ryby muszą być zgłoszone do 14:00)
!4:00- 14:30 powrót z łowiska
14:30- 15:00 praca Komisji Sędziowskiej
15:00- Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród uroczyste zakończenie zawodów- Spotkanie odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion sportowy) ul. Sportowa w Goleniowie


Pozyskane środki z opłaty startowej przeznaczone zostaną na zakup sprzętu technicznego do ochrony rzek dla członków SSR -TPRIiG .

Kontakt z organizatorem zawodów:

Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy - Nasza Strona internetowa: www.tpriig.pl

(Przewodniczący) Artur Furdyna – tel 531-402-868 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(Skarbnik) Mirosława Tadeja –607-585-527 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Uczestnicy zawodów przyjeżdżają na koszt własny i muszą posiadać opłacone aktualne składki PZW na 2013r.. Nieobecność powoduje przepadek startowego. Skutki spóźnienia ponosi zawodnik.

REGULAMIN

ŁOSOSIOWY TURNIEJ CZTERECH RZEK

1.Spinningowy turniej obejmuje następujące wg kolejności ich rozgrywania zawody :
-Troć Iny -(miesiąc styczeń)
-Reska Troć -(miesiąc luty)
-Memoriał im. W. Wierzbickiego -(pierwsza niedziela marca)
-Święto Troci i Łososia TMP -(pierwsza sobota i niedziela lipca)
-Święto Wieprzy -(pierwsza sobota i niedziela września)
-Salmo Parsęty -(ostania sobota i niedziela września)
2.Zawody rozgrywane będą cyklicznie w terminach stałych, o ewentualnych zmianach niezależnych od organizatorów (niesprzyjająca aura, zalodzenie rzek) zainteresowani zostaną odpowiednio powiadomieni.
W zawodach biorą udział zawodnicy posiadający aktualne zezwolenie na połów ryb w wodach „górskich” użytkownika wód.
Zawodnicy przybywają i pokrywają koszty pobytu i opłaty startowej ze środków własnych, koła lub klubu.
3.Do klasyfikacji zaliczane są ryby :
-ŁOSOŚod 45 cm
-TROĆod 45 cm
4.Połów ryb dozwolony jest metodą spinningową i muchową.
5.Limit dzienny wynosi 2 szt.
6.Zawody będą rozgrywane jednocześnie w/g 2 równoważnych formuł t.j. na „martwej” oraz „żywej” rybie.
7.Dla obu formuł prowadzona będzie jedna klasyfikacja za długość złowionych ryb z dokładnością do 1 mm.
8.Organizator poszczególnych zawodów zobowiązany jest określić zasady udokumentowania połowu metodą na „żywej „rybie” przed rozpoczęciem zawodów oraz zasady zgłaszania ryb.
9.Komisja sędziowska poszczególnych zawodów na podstawie weryfikacji zgłoszeń i pomiarów przedłożonych ryb w formule na „martwej” rybie oraz po analizie dokumentacji fotograficznej przedstawionej przez zawodników biorących udział w formule na „żywej” rybie klasyfikuje zawodników w/g ogólnej długości złowionych ryb.

10.Do punktacji turniejowej klasyfikuje się zawodników wg
następującej punktacji :
•I miejsce 6 punktów
•II miejsce 5 punktów
•III miejsce 4 punkty
•IV miejsce3 punkty
•V miejsce 2 punkty
•VI miejsce 1 punkt
•VII i dalsze miejsce 0,5 punkta
11.Turniej wygrywa zawodnik, który uzyskał największą sumę punktów premiowych za zajęte miejsca, bez względu w ilu startował zawodach.
Przy równej ilości punktów o kolejności zajętych miejsc decydować będzie suma długości złowionych ryb, a w dalszej kolejności -mniejsza ilość złowionych ryb.
Ostateczny podsumowujący wynik ogłoszony i premiowany będzie na kończących turniej zawodach t.j. „SALMO PARSĘTY”.
12.Zawodnik startujący w zawodach zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz zasad bezpieczeństwa stosownie do warunków terenowych i atmosferycznych panujących podczas rozgrywania zawodów.
13.Inne ustalenia dotyczące sportowego i etycznego przestrzegania regulaminu zostaną każdorazowo przedstawione na odprawie technicznej przed rozpoczęciem zawodów.
14.Każdy z organizatorów poszczególnych zawodów może ustanowić dodatkowe klasyfikacje, nie wchodzące do punktacji Turnieju, np. największa ryba, nagroda Fair Play.
15.Za rażące nie przestrzeganie regulaminu i ustalonych zasad zawodnik może być wykluczony z udziału we wszystkich zawodach z cyklu ŁOSOSIOWEGO TURNIEJU RZEK.
16.Na każdych zawodach powołuje się Komisję Odwoławczą w składzie: przedstawiciele organizatorów, ichtiolodzy, sędziowie.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6004

 • Mirosław Kowalczuk
 • Mirosław Kowalczuk Avatar
Zamieszczam link do planu miasta Goleniów w ten sposób szybko znajdziecie docelowe miejsce finału naszych zawodów. Stadion sportowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie ul. Sportowa róg z ul. Cypriana Kamila Norwida - parking znajduje się przy wskazanych ulicach. Wejście na teren OSIR (zawodów) od ul. C.K. Norwida.

goleniow.e-mapa.net/?x=224251&y=641650&zoom=8Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6006

 • Mirosław Kowalczuk
 • Mirosław Kowalczuk Avatar
W dniu 16.01.2013r o godz. 8:00 na terenie OSIR w Goleniowie w miejscu naszych zawodów rozstawiane będą namioty. Potrzebnych jest 4-5 ludzi do pomocy. Należy zgłosić się do dyrektora Andrzeja Łukasiaka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6032

 • Mirosław Kowalczuk
 • Mirosław Kowalczuk Avatar
Zawody Troć Iny 2013 zakończone. Nasi goście i koledzy ocenią nas zapewne za organizację i przygotowanie zawodów. Mam nadzieję, że wybaczą nam ewentualne potknięcia i niedociągnięcia organizacyjne. Wyniki w połowach jednak mówią same za siebie.
Z mojej strony Wielkie podziękowania dal Koleżanek i Kolegów biorących udział w organizacji VI edycji zawodów Troć Iny 2013.
W galerii zamieściłem zdjęcia z zawodów niebawem zamieszczę skrutacyjną relację filmową - proszę o cierpliwość. :)

DSC00930.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6038

 • Michał Juszczak
 • Michał Juszczak Avatar
 • Offline
 • Gold Boarder
 • Salmo trutta
 • Posty: 166
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 9
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaproszenie Troć Iny 2013 -sprawy organizacyjne 10 lata 10 miesiąc temu #6039

 • Artur Furdyna
 • Artur Furdyna Avatar
 • Offline
 • Prezes TPRIiG
 • Posty: 1483
 • Thank you received: 179
 • Oklaski: 109
Jak zwykle nasza etatowa ekipa stanęła na wysokości zadania, dzięki czemu impreza wyszła dobrze.
Chciałbym jednak wrzucić to drobne sprostowanie. W czasie odczytywania strażników umknęły mi dwa nazwiska, za co przepraszam pominiętych.
To oczywiście nasz komendant powiatowy SSR, Mariusz Pich, oraz prezes koła Smolt, Sebastian Rus.
Chyba brak okularów spowodował, że przeskoczyłem ich nazwiska przy wyczytywaniu.
Oczywiście pamiątkowy gadżet się znajdzie.......
Wielkie dzięki wszystkim.
Mam nadzieję, że nie poszliście w moje ślady i nie złoży Was grypa.......
Do zobaczenia nad wodą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
 • Strona:
 • 1
 • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2023
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates