Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ważne konsultacje - Ina

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7743

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Poniższy email dotarł dziś na naszą skrzynkę!
Udział w tych konsultacjach jest ważny, więc podaję pełną treść i zapraszam do udziału. Finalnie powstanie bardzo ważny akt prawa miejscowego.
"Szanowni Państwo!



W związku z kończącymi się pracami nad sporządzeniem projektu rozporządzenia w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód zlewni Iny wraz z projektem prognozy oddziaływania tego dokumentu na środowisko , Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaprasza zainteresowane strony do udziału w procesie konsultacji społecznych tych dokumentów.

Projekt rozporządzenia wraz z projektem prognozy oddziaływania na środowisko, dostępne będą na stronach RZGW w Szczecinie, z chwilą rozpoczęcia konsultacji społecznych we wrześniu 2015 r.

Warunki korzystania z wód zlewni są ustanawiane w drodze aktu prawa miejscowego, jako rozporządzenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. W świetle przepisów ustawy Prawo Wodne, rozporządzenia dla zlewni wraz z rozporządzeniami dla regionów wodnych, należą do jednych z podstawowych dokumentów planistycznych w zakresie gospodarowania wodami i stanowią rozszerzenie Planu Gospodarowania Wodami na obszarze dorzecza. Ich zadaniem jest uszczegółowienie wymagań, priorytetów i ograniczeń w zakresie korzystania z wód w zlewniach, w których zidentyfikowano zagrożenie nieosiągnięcia celów środowiskowych JCW, pomimo określenia warunków korzystania z wód regionu wodnego. W związku z tym rozporządzenie ma bardzo istotny wpływ na sposób gospodarowania wodą w obrębie zlewni, szczególnie z punktu widzenia użytkowników wód.

W ramach konsultacji zaplanowano przeprowadzenie cyklu spotkań informacyjno – konsultacyjnych na obszarze zlewni Iny.

Zaplanowane spotkania konsultacyjno - informacyjne odbędą się:

15.09.2015 r., godz. 10 w ośrodku sportowo – wypoczynkowym (ul. Sportowa 1, 73-200 Choszczno)

16.09.2015 r., godz. 10 w siedzibie Starostwa powiatowego w Stargardzie Szczecińskim (ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard Szczeciński)

17.09.2015 r., godz. 10 w siedzibie Starostwa powiatowego w Goleniowie (Ul. Dworcowa 1, 72-100 Goleniów)

Prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w spotkaniu poprzez rejestrację na poniższej stronie internetowej:

ekovert.pl/formularz-rejestracyjny.html.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego w nich udziału.

Z poważaniem,

ekovert Łukasz Szkudlarek
inżynieria dla środowiska


Średzka 39/1
54-001 Wrocław
tel. 71 725 83 22
fax. 71 723 75 70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

internet: www.ekovert.pl "
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7744

  • Mariusz Sulima
  • Mariusz Sulima Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Thank you received: 56
  • Oklaski: 0
Finalnie powstanie coś, co stworzą głównie urzędasy, ponieważ większość z nas, zwykłych ludzi w środku tygodnia o godzinie 10 jest w pracy, szkole, na uczelni itp. Czasem mam wrażenie, że konsultacje społeczne celowo są planowane w takich terminach, by uczestniczyła w nich jak najmniejsza liczba zwykłych obywateli, którzy mogliby wnieść coś pozytywnego do opracowywanych dokumentów. Kolejny przykład, że urzędnicy mają nas gdzieś. Jakiś czas temu uczestniczyłem w cyklu spotkań informacyjnych i szkoleń dotyczących odnawialnych źródeł energii. Organizatorom najwyraźniej zależało na frekwencji, ponieważ żadne ze spotkań nie rozpoczynało się przed 17. Może z wyjątkiem sobót. Można?
Mariusz Sulima
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7745

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Zgadzam się z Tobą Mariusz.
Z drugiej strony jednak są okoliczności nieco broniące tych ludzi - organizatorów.
Otóż pracują w pewnym reżimie czasowym i muszą tak działać.....
Co innego, gdy zadanie realizuje podmiot zewnętrzny....
ze swoje strony na któreś z tych spotkań pojadę w naszym imieniu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mariusz Sulima

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7747

  • Mariusz Sulima
  • Mariusz Sulima Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Thank you received: 56
  • Oklaski: 0
Ja też działam w pewnym reżimie czasowym. Reszta mojego klanu także. Chcielibyśmy uczestniczyć na którymś ze spotkań, ale to jest prawie niemożliwe. Konsultacje są SPOŁECZNE, więc kto jest dla kogo: ja dla urzędnika, czy urzędnik dla mnie? Ja mam się zrywać z pracy, synowie ze szkoły, a nygusy zrobią to podczas godzin pracy. Niewykluczone, że jeszcze dodatkową kasę dostaną w postaci diety, delegacji itp. Tu się z Tobą nie zgadzam. Zrób kiedyś Walne w środę o 10 zobaczymy jaka będzie frekwencja ;)
Mariusz Sulima
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7748

...Jak widać na załączonym obrazku jeszcze się nie narodził taki człowiek co by dogodził Polakowi...

Każdy z nas ma szansę uczestniczyć w czymś bardzo ważnym dla naszej flagowej rzeki - ustanawianiu prawa miejscowego - tak żeby coś w niej poprawić, a przynajmniej zabezpieczyć ją w jakimś zakresie na przyszłość...ale jak widać malkontenci już na starcie szaleją. Zaprosił Cię kiedyś jakichś organ administracji do osobistego udziału w konsultacjach nad aktem prawa miejscowego? Raczej nie, bo nikt nie ma takiego obowiązku, więc tym bardziej powinniśmy się wszyscy cieszyć, że możemy mieć realny wpływ na przyszłe regulacje prawne odnoszące sie do naszej statutowej rzeki. Jest szansa pójśc na jedno ze spotkań organizowane nie w Warszawie czy w Szczecinie, tylko nad interesującą nas Iną lub jej dopływem, na którym możesz się wypowiedzieć i zgłosić formalne wnioski, które zostana później przeanalizowane i niewykluczone, że bedą uwzględnione w odpowiednim rozporządzeniu.... Ale widząc Twoją postawę można stwierdzić, że lepiej dla sprawy będzie jak Twoja aktywnośc pozostanie jedynie na forum, bo z takiego marudzenia na wszystkich i na wszystko dookoła nic dobrego nie wyniknie...
Nie możesz lub nie chcesz to nie przyjeżdzaj - twój wybór. Ale przynajmniej nie nastawiaj od razu społeczeństwa na NIE! Zawsze możesz uczestniczyć w konsultacjach online...
Mimo wszystko Pozdrawiam
Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ważne konsultacje - Ina 8 lata 8 miesiąc temu #7749

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Pawle, rozumiem Mariusza, rozumiem też okoliczności takich konsultacji i dziękuję Ci za głos w tym temacie.
Tak jak piszesz, kto nie da rady być osobiście, ma otwartą ścieżkę via net...
Mnie bardziej martwi, że trochę racji w "układzie sił" Mariusz ma....
Pamiętam spotkania na temat Planów Gospodarowania Wodami Dorzeczy Wisły, i Odry.
Na zakończenie całego cyklu realizujący projekt przygotowali opracowanie, gdzie odnieśli się do uwag zgłoszonych do nich... wiele nie przeszło "pozytywnie", ale chociaż uczestnik nie czuł się zignorowany....
W sumie jednak w naszym regionie w tym temacie nie jest najgorzej, więc warto zgłaszać uwagi... a kto może, stawić się na spotkaniu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates