Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ryby naszych wód a skażenie środowiska

Ryby naszych wód a skażenie środowiska 15 lata 1 tydzień temu #636

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Co jakiś czas dowiadujemy się o skażeniu naszych łowisk. Od jakiegoś czasu coraz gorzej jest z Iną. problem dotyczy zresztą większości pomorskich rzek. Im lepiej rozwinięte rolnictwo w zlewni, tym, o zgrozo, gorzej z rzekami. Pooglądajcie uwaga.onet.pl/84165,reportaze,dlaczego_a...na,wideo_detal.html.
Jaki będzie finał, trudno przewidzieć, choć wreszcie inicjatorom udało się zrobić szum ogólnopolski. Dodam tylko, że AgroFirma Witkowo to 17 beneficjent dopłat unijnych w Polsce! W sumie za nasze pieniądze wykańczają nam nasze rzeki i lasy. Dlatego trzeba alarmować o każdym ścieku. Czas zacząć robić porządek w tym obszarze, a to My wędkarze widzimy zaplecza takich "firm" i polskiej wsi, co ostatnio bardziej truje niż żywi.Podobny wątek zamieściłem na forsie. Postaramy się dostarczyć dziennikarzom więcej rewelacji na temat tej i innych okolicznych megafabryk mięcha.
Prezes TPRIIG
Artur Furdyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ryby naszych wód a skażenie środowiska 15 lata 1 tydzień temu #637

Wielu może się nie spodobać co teraz napiszę, ale wg mnie, przy takiej sile przebicia, jaką posiada Witkowo, co zresztą doskonale uwidoczniono w reportażu, sprawa będzie zakończona dopiero wtedy gdy informacja odnośnie wieloletniej negatywnej działalności Agrofirmy Witkowo skończy się w Komisji Europejskiej ze wszystkimi tego skutkami.
Nie wnikając za bardzo w szczegóły innych spraw dotyczących tej spółdzielni powiem, że po wizycie reporterów „Uwagi” szefostwo firmy stało się wyjątkowo grzeczne i układne. Obecnie załatwiają sprawy z pozycji petenta i odnoszą się z szacunkiem do instytucji do których zgłaszają potrzeby, a nie jak do tej pory tak ma być bo my tego chcemy i do tego w myśl stosowanej do tej pory zasady „po trupach do celu”.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ryby naszych wód a skażenie środowiska 15 lata 1 tydzień temu #639

  • Wojciech Koźmiński
  • Wojciech Koźmiński Avatar
myślę, że na Komisje Europejską to jeszcze za wcześnie,
mam pewien pomysł, który przy zebraniu odpowiedniej ilości materiału dowodowego potwierdzającego układ i zmowę milczenia organów odpowiedzialnych za ochronę środowiska w powiecie i województwie wobec sobiepaństwa Witkowa, może załatwić sprawę raz na zawsze,
więcej nie będę pisał, bo to ani nie miejsce ani czas na to,
w każdym razie nie stoimy na straconej pozycji, wierzcie mi...

wojtek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ryby naszych wód a skażenie środowiska 15 lata 1 tydzień temu #640

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Mam nadzieję, że wreszcie uda się przywrócić normalność nad Iną i że wybijemy raz na zawsze z głowy pewnej grupie "rzekę rolniczą"= ściek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates