Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wycinanie drzew przy rzece Krąpiel

Wycinanie drzew przy rzece Krąpiel 14 lata 1 tydzień temu #2099

  • WOJTASZKO
  • WOJTASZKO Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
Byłem dzisiaj miedzy Chlebowem a Chlebówką a tam wycinka przy samym korycie rzeki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wycinanie drzew przy rzece Krąpiel 14 lata 1 tydzień temu #2103

Kolego Darku określ w większym przybliżeniu w którym miejscu odbywa się wspomniana wycinka i jakie gatunki drzew "poszły pod topór". Jutro będziemy zarybiać górną Krąpiel i Inę miętusem i zanim zacznę wyjaśniać sprawę z nadleśnictwem chciałbym to koniecznie zobaczyć. Pomimo, że jest to teren Natury 2000 być może nadleśnictwo prowadzi tam normalna gospodarkę leśną lub jak oni to lubią określać pielęgnacyjną.
Nie będę miał czasu przejść całego odcinka ponieważ w tym tygodniu oprócz zarybień zajmujemy się zablokowaniem planowanej modernizacji (czyt. totalnej melioracji)trzy kilometrowego kawałka tej rzeki pomiędzy Strachocinem a ujściem do Iny. Obecnie łatwiej mi będzie zorientować jak taki wyręb wygląda w świetle prawa i jakie przedsięwziąć kroki ponieważ jestem w stałym kontakcie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Szczecinie i Terenowym Oddziałem w Gryfinie, który ma wydać opinię we wspomnianej przeze mnie sprawie melioracji rzeki, czy przedmiotowe prace wymagają decyzji oddziaływania na środowisko. Zresztą moim zdaniem zbędnej ponieważ sprawa ciągnie się od kilku lat i była już zamknięta dlatego, że ZZMiUW spóźnił się w 2007r. z odwołaniem od negatywnej decyzji RDOŚ blokującej tę inwestycję. Nie wiem jakim prawem rozpoczął procedurę od nowa. Za wszystkim moim zdaniem i to nie ulega wątpliwości stoi interes Agrofirmy Witkowo. Sprawa jest dość skomplikowana i trudno ją opisać w kilku zdaniach, chociaż już niedługo postaram się ją Wam przybliżyć choćby dlatego, że jest związana z nielegalną wycinką nadrzecznych zarośli poniżej Strachocina i to najprawdopodobniej przez pracowników Agrofirmy a wszystko w powiązaniu ze skażeniem środowiska.
Nie wiem czy przeczytasz to dzisiaj i zdążysz z odpowiedzią dlatego podaję mój numer telefonu 606919352. Daj strzałkę to oddzwonię.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates