Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 12 lata 5 miesiąc temu #4413

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Dziwi mnie tylko kto tych ludzi wybrał jako reprezentantów społeczeństwa do rady miejskiej i na fotel Burmistrza??? Pewnie obiecanki świetlanej przyszłości Ińska jako gminy super ekologicznej w zgodzie z środowiskiem i naturą rozwijającej się były pokusą, a tu masz babo placek zaserwowali swoim wyborcą kopalnię która zniszczy i zniweczy dorobek ich całego życia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 12 lata 5 miesiąc temu #4441

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Referendum nie wyszło- zbyt mała frekwencja. Pałeczka po stronie argumentów merytorycznych, i spada to na nas, głównie, choć mieszkańcy Ińska będą z nami współpracować. Jestem w trakcie rozmów z dużymi ngo,sami i mam zapewnienie poparcia od kilku z nich. Proces decyzyjny potrwa trochę, i w tym czasie musimy zebrać konkretne argumenty przeciw tej inwestycji. Zagrożenie jest ewidentne, co ukazały badania fachowców. Obecna ekspertyza jest bardzo pobieżna i "kupiona" przez inwestora....... Szykuje nam się coś w stylu Rospudy. Liczę na zaangażowanie wszystkich członków.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 12 lata 5 miesiąc temu #4442

A dzisiaj rano słyszałem w radiu reklamę jakiegoś developera - tanie mieszkania nad pięknym jeziorem Ińsko. Ciekawe czy potencjalna klientela wie o planach budowy kopalni :) Może i tu poszukać sojusznika?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 12 lata 5 miesiąc temu #4445

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Na pewno wartość działek spadnie dzięki tej inwestycji...... szkoda, ze społeczność Ińska, poza grupa inicjatywną, tego nie rozumie..... Po drodze jest tez piękne jezioro- Krzemień, które stanie się odstojnikiem osadów z popłuczyn.....
Ocena ekspertów po dwuletnich badaniach nie pozostawia złudzeń. Zagrożenie jest ewidentne i parcie w kierunku realizacji kopalni jest obłożone ryzykiem zniszczenia źródliskowego odcinka dorzecza Iny, a także Ińskiego Parku. Może się okazać, że po kilku latach posesje nad wodą będą stały kilkaset metrów od brzegów jezior......a z czystych wód, same jeziora zamienia się w karasiowe sadzawki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 11 lata 8 miesiąc temu #5738

  • Sebastian Podolak
  • Sebastian Podolak Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 224
  • Thank you received: 56
  • Oklaski: 14
SEBASTIAN PODOLAK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Kopalna kruszyw w Ińskim Parku Krajobrazowym 11 lata 8 miesiąc temu #5739

  • Grzegorz Niznik
  • Grzegorz Niznik Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Thank you received: 13
  • Oklaski: 3
Z jednej strony "ostoja Ińska NATURA 2000" z drugiej Iński Park Krajobrazowy a w centrum bombka :angry:
Ale bedzie praca :laugh: Huraaa czas żegnac sie ze szczecinem i w rodzinne strony:lol:
www.sksm.com.pl/Insko/galeria.php
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez Grzegorz Niznik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates