Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza!

Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 11 lata 6 miesiąc temu #5789

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Kiedy słucha się niektórych relacji "podawanych" nam przez media, trudno uwierzyć, że w tym kraju coś zmieni się na lepsze/ mądrzejsze.
Przedstawiciele lobby betonowego nawet ewidentne skutki własnych błędów, lub może raczej cynicznego oszukiwania społeczeństwa potrafią, jak widać było wczoraj, wytłumaczyć, jako owszem braki, ale dalszej ingerencji w nasze dorzecza!!!!!!
Bzdury wypowiedziane przez "eksperta", że sztuczne zbiorniki zmagazynowałyby falę powodziową z przed dwóch lat i zabezpieczyłyby kraj przed skutkami obecnej suszy po prostu nie mieszczą się w głowie.......
Ale taką właśnie dostaje z mediów "papkę" przeciętny "Kowalski"....... i łyka większość tych kitów......
Tymczasem za grubą kasę pełną parą idzie dalsza destrukcja zlewni, drenaże, kanalizacja, melioracja, osuszanie podmokłych łąk,. czyli w sumie niszczenie DARMOWEJ NATURALNEJ RETENCJI......
BRAWO DECYDENCI.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 11 lata 6 miesiąc temu #5819

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Niestety ma pan rację. Ogólnopolskie media, a także lokalne szerzą bardzo często kłamstwa. Kłamstwa te są bardzo wygodne dla hydrotechników, którzy przy ogólnej niewiedzy społeczenstwa na temat możliwości naturalnej retencji w dolinach, propagują retencję techniczą.Retencję która jest zdecydowanie droższa i często mało skuteczna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 11 lata 6 miesiąc temu #5820

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
W minionym stuleciu takie tendencje miały "oparcie" w nauce...dziś jednak, ponad wszelką wątpliwość jest udowodnione, że to droga do jeszcze większych katastrof.....
Ogólny bilans wody na naszej Planecie oczywiście się nie zmieni, jednak w naszym kraju zasoby wód słodkich- podstawy życia, rozwoju, każdej sfery aktywności ludzkiej, ale też przyszłości są coraz mniejsze i winę za to ponoszą ci, którzy cynicznie, dla garści srebrników okradają nas z najważniejszego surowca. Przez moment wierzyłem, że coś się poprawia, ale grubo się myliłem. Dziś uważam, że osoby, politycy i decydenci odpowiedzialni za to powinni zostać postawieni przed Trybunałem za szkodę wobec Polaków.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 11 lata 6 miesiąc temu #5822

  • Remi S.
  • Remi S. Avatar
I jak ma byc lepiej? Poczytajcie sobie ponizej, ja pozostawie bez komentarza:

"Felieton" - "Nie ma wody na pustyni"


wlc.pl/wiadomosci/11069/felieton-andrzej...e-ma-wody-na-pustyni


www.andrzejperson.eu/index1.php?link=blog
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Remi S..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 11 lata 6 miesiąc temu #5823

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Czytałem jakiś czas temu te pseudo mądrości tego pana. Jego myslenie odnosnie rzek twki jeszcze w przełomie wieków XIX i XX. Kiedy zachód coraz bardziej pojmuje złożoność ekosystmów rzecznych i z rozwagą podchodzi do kolejnych planów budowli hydrotechnicznych, u nas hulaj dusza. Takie organizacje jak TnZ z Oswięcimia, WWF Polska, czy Klub Przyrodników żmiażdzy argumentami, te złote myśli tego pana.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wczoraj Powódź, dzisiaj Susza! 10 lata 11 miesiąc temu #6154

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Warto pooglądać.
Woda jest najważniejszym zasobem naszej Planety.
Jeśli dalej będziemy ją traktować, jak wroga, po prostu zginiemy..... razem z większością gatunków nam towarzyszących.
Film jest długi, ale warto go obejrzeć. Język jest dość prosty, więc podstawowa znajomość angielskiego wystarcza do zrozumienia. Może też jest gdzieś wersja z tłumaczeniem, ale nie mam czasu szukać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates