Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprzęt wędkarski

TEMAT: Błyskotki dla Trotki

Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1107

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Witam kolegow!!!
Jestem nowym czlonkiem TPRIIG,jak rowniez "praktykantem" w temacie krolowej pomorskich rzek.Sprawa Dotyczy przynet.Wiem ze mozna sobie poszukac w google i takie tam...
Mnie jednak chodzi o nasza rzeke.Moze cos doradzicie,polecicie jakis konkretny model?Co wam sie sprawdza na Inie? Czy lepiej sprawdzaja sie woblery,wahadla czy raczej obrotowki.Nowy sezon puka do drzwi a ja jestem zakrecony jak kon na swiatlach.Prosze o pomoc kolegów.
Z wedkarskim pozdrowieniem. Artur
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1108

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Wahadło typu Mors, wobki typowe, karlinki, a i obroty nr 3 są dobre. Wielu kolegów łowi na gumy...Ważniejsze jest by być na dobrym miejscu w odpowiednim momencie...trochę szczęścia i kij sie gnie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1109

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Witaj Arturze na naszej stronie i w szeregach TPRIiG. Z każdym rokiem nasze grono pasjonatów i miłośników naszych pięknych rzek powiększa się. Wiem, że jesteś z okolic Goleniowa i mam nadzieję, że dołączysz do grona aktywnych członków naszego towarzystwa.

Wracając do twojego pytania powiem szczerze, że osobiście nie mam ulubionej tej naj naj przynęty na ińskie trocie. Raczej trzymam się sprawdzonej zasady w połowach troci wyczytanej i nabytych doświadczeń nad wodą. Bez względu czy łowimy na Redze, Parsęcie czy Inie wszystkich przynęt trzeba próbować. Na początku sezonu używam typowych trociowych woblerów i wahadeł. Wirówki raczej longi zostawiam na okres srebrniakowy czyli maj-czerwiec. Tak jak Artur pisał wszystkie wahadła na które zdecydowana większość trociarzy łowi mogą okazać się w tym dniu dobre a może i nie. Dlatego częsta zmiana przynęt jest jak najbardziej wskazana.
Polecam wahadła Andrzeja Wołkowskiego, Stefana Przychoćko i woblery Janka Meyera to te robione dla trociarzy przez trociarzy. Uwielbiam łowić na wobki firmy Kenart i kilak Gębskich trzeba mieć w pudełku. Na Inie często sprawdzają się jako łowne wahadła "Morsy" nr 2 i 3 srebrne i inne podobne kształtem. Nasz Kolega Igor Olejnik produkuje piękne wahadełka, Artur Furdyna również klepie lowne "Furdynki" czy Zbyszek Dendeski i jego wirówki "Denderki" Na wszystkie te cudeńka były łowione ińskie trocie. Co do gum to owszem były trocie ale znaczna ich większość wypinała się pozostawiając wędkarzowi tylko marzenie co do jej wielkości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1114

  • Grzegorz Niznik
  • Grzegorz Niznik Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Thank you received: 13
  • Oklaski: 3
Witaj Arturze:) ja w zasadzie wszystkie swoje rybki w Inie złowilem na wachadła,orginalne morsy 3(najlepiej dwukolorowe np.miedz-srebro lub niebiesko-srebrny)dobre sa tez foki tego typu
72cm.z regii
Ostatnio zmieniany: 14 lata 4 miesiąc temu przez Grzegorz Niznik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1115

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Bardzo dziekuje za pomoc.Frapuje mnie jeszcze waga wahadel.Jaka jest optymalna?
Szkoda ze nigdzie nie mozna kupic woblerow w/w panow.Chyba ze mozna gdzies znalezc do nich kontakt.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Błyskotki dla Trotki 14 lata 4 miesiąc temu #1117

  • Grzegorz Niznik
  • Grzegorz Niznik Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Thank you received: 13
  • Oklaski: 3
Jesli chodzi o wachacze to okolo 20gr.latem lzejsze ale na to przyjdzie czas i sam sie przekonasz Kenarty i Gebale dostaniesz w sklepi np.w szczecinie a najlebsze wobki kolegow na zawodach(i podobnie blachy)fajne sa tez karlinki okolo 18gr.(choc nigdy nic na nie nie mialem)w zasadzie liczy sie technika podania(jak dla mnie najskuteczniejszy jest dryf na napietej lince;) )tyle z tajemnic,na poczatku kupowałem wszystko i...wszystko urywałem,nie rób tego błedu łow w miejscach łatwych a efekty przyjda same.Swoja pierwsza dostałem w centrum Trzebiatowa a przewneło sie tam tabun wedkarzy(woblerek podany troszeczke w gore rzeki)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates