Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu

TEMAT: Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1495

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Marku zakładam w związku z tym nowy temat na forum a wy Koledzy wpisujcie się na listę kto i ile sztuk zamawia. Ten temat zostawmy niech cieszy oko pięknymi zdjęciami. Wklejajcie fotki i mam nadzieję, że są one waszego autorstwa mam zamiar jak wcześniej pisałem z najpiękniejsze zdjęcia wstawić do naszej galerii. Jeśli znacie nazwy zamieszczanych na fotkach owadów, roślin itd. to proszę abyście pisali to ważne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1502

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Dodaje jeszcze kilka robaczkowB) Wszystkie zdjecia sa oczywiscie mojego autorstwa
Pajak Kwietnik


Koniki polne





Ryjkowiec



wazka z bliska



Zdjecia robione podczas zeszlorocznych wypraw nad Ine.Mam jeszcze sporo podobnych zdjec wiec jesli bedzie potrzeba to chetnie je dodam
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnio zmieniany: 14 lata 2 miesiąc temu przez Artur Pietrzak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1506

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Kaczor Kaczki Krzyzowki

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1507

Artur wykonujesz bardzo ciekawe fotki owadów.
Mógłbyś napisać parę słów jak to robisz.



P.S.
Jakim aparatem się posługujesz?
\"Wędkarstwo to przede wszystkim wolność. Iść całe kilometry za pstrągami, pić wodę ze źródeł, być samotnym i wolnym przynajmniej godzinę, dzień albo nawet tygodnie i miesiące.
Wolnym od telewizji, gazet, radia i cywilizacji…”
Ota Pavel
Ostatnio zmieniany: 14 lata 2 miesiąc temu przez Eugeniusz Włosek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1509

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Arturze super foty dawaj co masz jeśli jest tego więcej prześlij na mojego e-meila. Jeśli chcesz to twoje fotki umieszczone zostaną w galerii imiennej chyba że wolisz ogólną TPRIiG ?

Ciekawi nas wszystkich chyba jak robione są zdjęcia na jakich ustawieniach,jakim sprzętem itd. niech temat ten posłuży również do wymiany doświadczeń w sztuce fotografii ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zwierzęta i ptaki dorzecza rzeki Iny 14 lata 2 miesiąc temu #1510

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Chetnie podziele sie wiedza na temat fotografii.Uzywam aparatu Sony a200 jest to lustrzanka cyfrowa.Do zdjec makro uzywam starego radzieckiego obiektywu wołna 9 plus konwerter macro raynox dcr250.Nowoczesne obiektywy o tych parametrach kosztuja od 1500 pln w gore,a to szkielko w granicach 300pln.Skala odwzorowania tego szkla wynosi 1:2 po polaczeniu go z raynoxem latwo otrzymamy skale 1:1 co pozwala na wykonywanie bardzo dobrych zdjec makro.Obiektyw ma mocowanie M42 to takie jak w ruskich zenitach lub niemieckich practicach.By podlaczyc go do lustrzanki cyfrowej potrzebna jest odpowiednia przejsciowka kazda firma ktora produkuje aparaty ma inne mocowanie obiektywow(wzgledy ekonomiczne).W makrofotografii najlepiej zapomnieć o trybie auto wszystkie ustawienia wykonujemy w trybie manual. Dzięki temu odzyskamy kontrolę nad głębią ostrości co praktycznie jest nie do uzyskania w innym trybie. Zasada jest prosta – im wieksza wartosc przesłony tym większa głębia ostrości (f/2 – mała głębia, f/16 – duża głębia). Ja najczesciej ustawiam przyslone na f/16.Tak duza wartosc przyslony wymusza na nas uzycie dlugiego czasu naswietlania.zmniejszyc go mozemy przez uzycie lampy blyskowej,co jest koniecznoscia.Aby rownomiernie doswietlic obiekt stosuje dyfuzor na lampe blyskowa.
Przyklad skali odwzorowania 1:1


jest to glowa wazki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates