Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ina gdzie zacząć wędkowanie?

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 3 miesiąc temu #3304

  • Artur Pietrzak
  • Artur Pietrzak Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • RZECZNY ŁAZĘGA
  • Posty: 122
  • Oklaski: 6
Panowie....na obecną chwilę tylko odcinek leśny i miejski wchodzi w grę.W górnym biegu (Poczernin,Łęsko)rzeka zalała łąki i raczej nie dojdzie się do koryta.Pozdrawiam
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 3 miesiąc temu #3305

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Z tej mapy jasno widać charakter rzeki. Trociowa jest aż do Stargardu szczecińskiego, wiec trochę ludzi się na niej zmieści...
Ta droga chciałbym jednak zwrócić uwagę, że także po ochronie uważnie kontrolujemy sytuację i sprawdzamy także wędkujących...na stronie okręgu są dostępne dane na temat opłat i zasad wędkowania. Dlatego każdy z chętnych musi mieć aktualne opłaty i wypełniony rejestr połowów, zgodnie z najnowsza wersja ustawy o rybactwie śródlądowym. Nie zrobimy porządku na zewnątrz, gdy sami będziemy mieć b...l.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 3 miesiąc temu #3306

  • bartekm
  • bartekm Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
dziękuje, połamania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 3 miesiąc temu #3424

Witam kolegów mam pytanko jak wyglada odcinek lesny od goleniowa w gore rzeki?? Da sie polowic??:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 1 miesiąc temu #3910

  • Mariusz Zalewski
  • Mariusz Zalewski Avatar
koledzy mam pytanie do kiedy chodzi mi o miesiac mona miec szanse na troc,czy z kazdym cieplejszym dniem szanse maleja?czy sa jakies lepsze i gorsze sezony chcialbym sie dowiedziecc Cos wiecej o tej rybie
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ina gdzie zacząć wędkowanie? 13 lata 1 miesiąc temu #3912

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Mariusz Zalewski napisał:
koledzy mam pytanie do kiedy chodzi mi o miesiac mona miec szanse na troc,czy z kazdym cieplejszym dniem szanse maleja?czy sa jakies lepsze i gorsze sezony chcialbym sie dowiedziecc Cos wiecej o tej rybie
pozdrawiam

Każdy rok (sezon) połowu łososiowatych we wszystkich pomorskich rzekach jest inny. Ina to niewielka pomorska rzeka zaliczana do rzek trociowych z tego też względu wymaga szczególnej ochrony nie tylko w okresie ciągu tarłowego. Obfitość troci w tej rzece zależy od wielu czynników w tym ochrony tarlaków, czystości wody i jej temperatury. Sezon połowu troci rozpoczyna się od 1 stycznia i trwa do 31 września. Okres ochrony rozpoczyna się z dniem 1 października i trwa do 31 grudnia. W tym okresie na odcinku zaliczanym do wód "Górskich" na rzece Inie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb.
Ryby spływające z tarlisk w okresie od stycznia do maja nazywane są keltami. Jak długo kelty pozostaną w rzece przed spłynięciem do morza zależy od warunków pogodowych jak: stan wody w rzece, temperatura wody i powietrza. Czym więcej wody w rzece w tym okresie i zimniej tym dłużej w niej pozostają trocie schodzące. Od czerwca można liczyć na trocie wstępujące do rzeki z morza zwane srebrniakami. Są to bardzo agresywne, duże i niezwykle silne i waleczne osobniki, najczęściej można je spotkać na odcinkach przyujściowych. Nie sposób wszystkiego napisać. W necie znajdziesz na ten temat wiele materiałów a szczegółów pewnie się dowiesz od kolegów z TPRIiG o ile dasz się poznać z dobrej strony jako członek TPRIiG - Koledzy są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates