Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa

TEMAT: Budowa Tarliska Troci

Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #837

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Kilka dni temu oglądałem film pt. Rzeka Powrotów" powiem szczerze, że fil ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wszyscy wiemy, że nasze trocie nie mają odpowiednich warunków do odbycia naturalnego tarła w naszych rzekach. Dlatego wzorem Kolegów znad Słupi proponuję tego lata wykonanie niewielkiego kawałka dna aby nasze troćki miał możliwość budowania gniazd i efektywnego rozmnażania się. Koszt zakupu 16t żwiru odpowiedniej granulacji to 870zł +100zł transport. Myślę, że jest to do zrobienia bo nic tak nie jednoczy jak wspólna praca a cel jest szczytny. Poniżej zamieszczam fotkę dla zobrazowania jak wygląda większość dna rzeczek do których rokrocznie wchodzą nasze trocie aby odbyć tarło.
Brak odpowiedniego materiału albo znikoma jego ilość to główny problem naszych małych dopływów tarliskowych,

Jakie jest Wasze zdanie ?
Ostatnio zmieniany: 13 lata 9 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #838

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Dodam tylko, że zakup materiału może zostać pokryty z zasobów finansowych TPRIiG o ile pomysł ten uzyska waszą aprobatę bo prócz akceptacji pomysłu potrzebne będą NASZE ręce do pracy któregoś pięknego letniego dnia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #839

  • Radosław Skalski
  • Radosław Skalski Avatar
W Sumie Ja Niemam Nic Do Gadania Ale Moje Ręcę Pomogą Z Miłą Checią....Ponieważ Też Chcę Się Pzyczynić Do Pomocy Rzece I Rybą :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #844

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Aż dziw bierze jak ogromne zainteresowanie jest ze strony członków TPRIiG w temacie który miałby poprawić populację troci a tym samym wędkarskie wyniki w naszych rzekach. Panowie nie wszyscy naraz nienadążam czytać waszych postów z Waszymi opiniami.

Dodam tylko tyle, że mamy załatwione gratisowo 20t żwiru ale nie jestem w stanie sam sfinalizować tego planu. Więc nadal szukam chętnych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #845

Mirek wszystko Ok, jestem za i moich rąk nie zabraknie. Sprawę obgadamy wspólnie na comiesięcznym spotkaniu. Zanim zaczniemy ingerować w dno cieku ( dobrą lokalizacją byłaby Wiśniówka na terenie wylęgarni) przydałoby się mieć zgodę z RZGW i ZZMiUW. Bez tego nawet nie ma co próbować.
K.F.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Budowa Tarliska Troci 14 lata 10 miesiąc temu #846

Witam.
Inicjatywa rewelacyjna, a uczestnictwo w niej uważam za obowiązkowe. Jeśli tylko czas pozwoli (a zrobię wszystko żeby tak było)to bedę na pewno i pomacham trochę łopatą czy szpadlem;) Tylko muszę odpowiednio wcześniej wiedzieć...
Aha, Krzysztof ma rację - dla formalności lepiej będzie powiadomic pisemnie odpowiednie instytucje, żeby nasze działania nie wyglądały podobnie do samowolki właścicieli MEW-ek czy innych użytkowników rzek.

Pozdrawiam i czekam na info.
Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates