Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny.

Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5896

Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest w tym roku odnośnie spiningowania na Inie. Czy nadal obowiązuje zakaz spiningowania do mostu komarowskiego jak w poprzednich latach czy odcinek został wydłużony do samego ujścia Iny do Odry bo takie słuchy mnie od ludzi dochodzą. Wiele osób o to pyta ale nie potrafię im na to odpowiedzieć a niestety brak czasu by poszukać :/.
Druga sprawa Proponowałbym by taka adnotacja pojawiła się od przyszłego roku (przynajmniej w naszych kołach Goleniowskich) w Rejestrze Połowów a także inne istotne ważne informacje podpisane własnoręcznie przez posiadacza by potem nie było że on nie wiedział.
A nawiązuję do tej drugiej kwestii bo wczoraj udałem się powyżej Goleniowa w okolice rzeki na grzyby i napotkałem gościa który spiningował na rzecze w tej okolicy, Jak zwróciłem mu uwagę że tu jest całkowity zakaz łownienia od 1.10 do 31.12 to zrobił oczy i oczywiście udał że pierwszy raz słyszy coś takiego. Ale był na tyle miły że zwinął sprzęt i zrezygnował z dalszego połowu.
Warto o tym pomyśleć.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5897

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Marcinie od kilku lat taka informacja uaktualniona w 2012r znajduje się na naszej stronie w dziale wędkarstwo - wykaz wód PZW pod adresem:
http://www.tpriig.pl/wedkarstwo/wody-krainy-pstraga-i-lipienia-okregu-pzw-szczecin.html

Obowiązek zapoznania się z obowiązującymi przepisami jakie dotyczą łowiska na którym mamy zamiar wędkować leży po stronie wędkarza. Nikogo w żaden sposób i żadnymi środkami nie zmusisz do poznania jakichkolwiek przepisów. W pracy zawodowej z takim stwierdzeniem, że nie wiedziałem, nie widziałem spotykam się każdego dnia. Motywacją dla tych ludzi do zapoznania się z obowiązującymi przepisami jest niestety jedynie kara grzywny. Prezes koła Smolt informuje swoich członków z tego co wiem, aby zapoznały się z zapisami w/w wykazu.

Zawsze na początku okresu ochronnego przy udziale redaktora Gazety Goleniowskiej i TV Goleniów robiliśmy mały reportaż o rozpoczętym okresie ochronnym łososiowatych w dorzeczu rz. Iny. Czy w tym sezonie tak będzie?
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5898

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Marcin Łukaszewski napisał:
Druga sprawa Proponowałbym by taka adnotacja pojawiła się od przyszłego roku (przynajmniej w naszych kołach Goleniowskich) w Rejestrze Połowów

Rejestr połowu na 2012r -CZYTAJ str. 3

P.S. Czasami się zdarza, że człowiek coś przeoczy nie przejmuj się Marcinie. Natomiast jestem z Kolegi dumny za właściwą postawę i zwrócenie uwagi dla nieuświadomionego wędkarza:)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5900

Zgadza się Strona 3 rejestru wszystko jest. Więc w razie czego niema tłumaczenia że ktoś nie wiedział. Teraz wiem co odpowiadać :) . A pytałem glatego że kolega odemnie z pracy zadzwonił do kogoś z zarządu koła Okoń i został poinformowany że jest zakaz spiningowania do samego ujścia Iny dlatego po prostu zgupiałem.
wieklie dzięki ;)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5920

  • genio
  • genio Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Oklaski: -1
Czy zakazaną metodą połowu do mostu Komarowskiego takze jest metoda z trokiem bocznym na twistery ?
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy i Ogólne postanowienia dotyczące Iny. 11 lata 6 miesiąc temu #5921

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Zakazaną metodą połowu na wskazanym w informatorze odcinku rzeki Iny jest połów metodą spinningową.

Co to jest metoda spinningowa?
Według definicji zawartej w wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Spinning

Spinning to – metoda sportowego połowu ryb na wędkę przy użyciu wędki, kołowrotka i sztucznej przynęty polegająca na naprzemiennym zarzucaniu jej i ściąganiu za pomocą kołowrotka. Wędkarz wykonuje także wabiące ruchy wędziskiem tak, aby ruch przynęty jak najbardziej przypominał ruch chorej, przestraszonej rybki.

Myślę, że teraz jest wszystko jasne. Z bocznym trokiem na twistery można łowić poniżej mostu tzw. komarowskiego.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 6 miesiąc temu przez Jacek Maślanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates