Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu

TEMAT: Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku!

O:Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 12 lata 2 tygodni temu #5385

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Witamy na pokładzie.....
Sami nie wiemy, dokąd nas wiatry zaniosą, ale staramy się sterować w dobrym kierunku......
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 11 lata 7 miesiąc temu #5818

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Witam.Pochodzę z Kalisza miasta położonego nad piękną rzeką Prosną. Zaglądałem na tę stronkę wielokrotnie. Podoba mi się wasze podejście do rzek, czyli szanowanie i ochrona naszego bogactwa naturalnego. Sam jestem członkiem bardzo małej organizacji(Wschodniwielkopolskie Towarzystwo Ochrony Przyrody), która stara się chronić przyrodę. Zwłaszcza wszystko co związane z wodą, a więc rzeki i glinianki, które są stale zagrożone. Mam nadzieję, że to początek współpracy między naszymi stowarzyszeniami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 11 lata 7 miesiąc temu #5821

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Witaj Pawle!
Cieszę się, że gdzieś w kraju mamy sprzymierzeńców. Nie wiem, czy wiesz, ale Prosna jeszcze na początku ubiegłego stulecia gościła wymarłe już jesiotry- są na to dowody- filmy pokazujące wejście tych ogromnych ryb i wielkie zainteresowanie mieszkańców Kalisza. Są dostępne na ZUT w Szczecinie.
Dziś to dość smutne resztki wspaniałej rzeki, ale nadal gdzieniegdzie jest w niej trochę życia.......
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 11 lata 7 miesiąc temu #5824

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Prawda jest taka, że to my bardziej liczymy na państwa pomoc. Chodzi mi tu głównie o wiedzę jaką państwo posiadacie. Nasz tow. to zaledwie cztery osby z tym jeden wędkarz i dwóch byłych. Nikt z nas nie ma wyskztałcenia w kierunakch, które mogłby pomóc w ratowaniu rzek. Dlatego podglądamy mądrzejszych i barziej doświadczonych kolegów.
Na temat jesiotra słyszałem, a nawet rozmawiałem z prof. z Gdańska na ten temat. Okazało się, że Prosna była przewidziana do zarybień jesiotrem. Niestety stare tarliska uległy zamuleniu. Okazało się, że jesli PZW Kalisz pokryje koszty odtworzenia tarlisk Prosna zostanie włączona do programu przywrócenia jesiotra. Po rozmowie z władzami PZW okręg kaliski moja nadzieja zgasła :(
Co do Prosny to plus jest taki, że Poznan olewa tej region. Dzieki czemu prac meliracyjnych nie jest zbyt wiele. Ja znam najlepiej Prosnę w Okolicach Kalisza i musze powiedzieć, że po powodzaich z 2007 i 2010 pięknie zdziczała w wielu miejscach. Wiem, że można niej zapać certy(zarybia PZW), a także mietusy i brzany.
O filmie nie wiedziałem jeśli to prawda, to chyba oszaleję, że szczęścia. A co to jest ZUT Szczecin, czy to to zut.edu.pl/ Jeśli mi pan pomoże znależć ten film będę bardzo wdzięczny. To dla mnie taka sensacja, że nadal w to nie wierzę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 11 lata 3 miesiąc temu #6014

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
No nareście forum wrócło :)
Panie Arturze jakiś czas temu nasze towarzystwo wysłało do TPRIiG list w którym pytamy się, czy poprą państwo naszą petycję w której sprzeciwiamy się budowie zb. wielofunkcyjnego na Prośnie. Niestety do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi. Oczywiście jak będzie napisana petycja dostana członkowie TPRIiG tekst do akceptacji. Dodatkowo petycja będzie zamiszczona na stronce z różnymi petycjami, gdzie ludzie moga pod nią podpisywać. Mam nadzieję, że wędkarze zaglądający na tę stronkę złożą swój podpis pod naszą petycją. Liczę bardzo na brać wędkarską
Na koniec dziś się dowiedziałem, że ostani Łosoś w Prośnie został złowiony 1932 roku. Chciałbym bardzo, aby takie ryby jak jesiotr ostronosy i łosoś wróciły do Prosny. Nasze stow. w miarę swocih mozliwości będzie do tego dążyć.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 miesiąc temu przez Paweł Kaleta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jesteś Nowy ? Przywitaj się w tym wątku! 11 lata 3 miesiąc temu #6040

  • Tomek1960
  • Tomek1960 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
witam i pozdrawiam wszystkich
łowię na Inie od czterech lat
w tym roku z sukcesem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates