Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
A my tu gadu - gadu

TEMAT: ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY??

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 10 miesiąc temu #2658

  • Łukasz Filipek
  • Łukasz Filipek Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 1
Artur Furdyna napisał:
Nawet potop po zawaleniu zapory zostawi tern nieskażony, podczas gdy efekty Czarnobyla zostaną na wieki....Zdajecie sobie sprawę, że jakikolwiek wyciek radioaktywny do otwartych wód to skażenie Bałtyku?
Chyba nie jest Pan za budową zapór, nie po to byłem na manifestacji w Szczecinie:laugh: A tak poważnie to zawalenie zapory Włocławskiej mogłoby wytruć całą dolną Wisłę i część Bałtyku, takie są przypuszczenia:unsure:
Wyciek jest naprawdę mało prawdopodobny, a jeżeli nawet do niego dojdzie to do obiegu pierwotnego, a jest jeszcze obieg wtórny, który i tak jest oddzielony wymiennikiem ciepła od wody chłodzącej (otwartej). Poza tym po Bałtyku zapewne pływają podwodne okręty atomowe, a dookoła Polski są EJ. Także ciągle jesteśmy zagrożeni, a nic z tego nie mamy.
Artur Furdyna napisał:
Tymczasem stan polskiej sieci przesyłowej to 30% strat..... Poprawę sytuacji można osiągnąć na wiele sposobów.
To prawda, stan techniczny sieci jest zły i straty można by zredukować. Ale to już inny temat.
Mimo wszystko uważam, że zdecydowanie więcej jest argumentów na TAK niż na NIE.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 10 miesiąc temu przez Łukasz Filipek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 10 miesiąc temu #2663

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Łukaszu!
Gdybyś wiedział, ze jedna z proponowanych lokalizacji jest koło Ciebie, a jest, to chyba byś taki za... nie był. Nie jestem fachowcem w EJ, jestem przeciwnikiem zapór, nie tylko energetycznych, ale jeśli powstanie EJ w Stepnicy to wyjeżdżam stąd poza strefę ewentualnego skażenia.....
Jest jeszcze jedna kwestia EJ...odpady...gdzie wg Ciebie wylądują.....
Zaś szczelność obiegów chłodziwa to jedna z głównych przyczyn przeciągającej się modernizacji i rozbudowy fińskiej EJ!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 10 miesiąc temu #2666

  • Łukasz Filipek
  • Łukasz Filipek Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 1
Artur Furdyna napisał:
Gdybyś wiedział, ze jedna z proponowanych lokalizacji jest koło Ciebie, a jest, to chyba byś taki za... nie był.
To zależy czy coś ja albo chociaż mój region z tego by miał. Jeżeli nic to niech budują w Żarnowcu;) Ja nie opowiadam się za budową w koniecznie w Stepnicy tylko w ogóle gdzieś w Polsce. Nie mam zielonego pojęcia, które miejsce w Polsce jest najlepsze pod budowę EJ.
Artur Furdyna napisał:
ale jeśli powstanie EJ w Stepnicy to wyjeżdżam stąd poza strefę ewentualnego skażenia.....
Najbliższa, czynna do 1990r. EJ znajdowała się w Greifswaldzie, 50km od Świnoujścia, obecnie jest nieczynna i chyba rozbierana, ale znajduje się tam składowisko odpadów radioaktywnych. Także chyba ciągle byliśmy w jakimś tam niebezpieczeństwie.
Artur Furdyna napisał:
Jest jeszcze jedna kwestia EJ...odpady...gdzie wg Ciebie wylądują...
To jest niestety najważniejszy moim zdaniem argument na NIE. Tylko składowanie obecnie wchodzi w grę:( Czy to na terenie elektrowni czy poza nią.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 10 miesiąc temu przez Łukasz Filipek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 10 miesiąc temu #2680

  • Ariel Bęgier
  • Ariel Bęgier Avatar
Witam
Według opinii wielu osób z którymi rozmawiałem na ten temat to szanse na wybudowanie w zachodniopomorskim tej elektrowni są niewielkie.
A to dla tego że taka elektrownia poza zagrożeniami niesie wielkie pieniądze dla regionu a jak wiadomo Żarnowiec to rejony bliskie sercu naszego premiera.

Tak że nie ma się czym martwić:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 10 miesiąc temu #2681

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
Obyś Ariel miał rację co do tego że w Stepnicy nie powstanie ta elektrownia:) bo to wcale by dobrze nie wróżyło dla naszego regionu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ELEKTROWNIA JĄDROWA W STEPNICY?? 13 lata 6 miesiąc temu #3023

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Myślałem,że temat budowy EA umarł śmiercią naturalną jednak budowa elektrowni jądrowej wciąż chodzi po głowie samorządowcom Stepnickim jak podaje Gazeta Goleniowska

http://www.goleniowska.com/material,Warto_zabiegac_o_elektrownie,8915.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates