Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Ochrona tarła łososiowatych

Ochrona tarła łososiowatych 9 lata 5 miesiąc temu #7388

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Skarbnik TPRIiG
  • Posty: 84
  • Thank you received: 83
  • Oklaski: 1
Poniżej fotki z kamer...

WP_20141031_002.jpg


WP_20141031_006.jpg


Brak słów ...... profesor rybactwa hahaha... już wiemy skąd uczelnia ma ryby do badań.... :blush: :blink: :angry: :unsure:
Skarbnik TPRIiG
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ochrona tarła łososiowatych 9 lata 5 miesiąc temu #7389

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Ale wstyd i hańba. :ohmy: Przynajmniej ja tak to odbieram taki wykształcony człowiek powinien być dobrym przykładem dla innych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ochrona tarła łososiowatych 9 lata 5 miesiąc temu #7392

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Jak napisałem wcześniej, sprawa trafiła w ręce KPP Goleniów, posterunek Stepnica. Na tym nasza rola się kończy. Jeśli będzie to zgodne z prawem, po zakończeniu postępowania ujawnimy personalia....
Na pewno powiadomimy też koło macierzyste za pośrednictwem ZO PZW w Szczecinie.
Z rozmowy ze znajomym naukowcem wyniosłem wrażenie wielkiego zażenowania tą sytuacją...
Nie mamy prawa przenosić tego zdarzenia na całe środowisko naukowe związane z naszą branżą, jednak upodobania przyłapanego do "połowów" w czasie tarła były niektórym wiadome...... a nawet próbowano mu to wyperswadować..... mam nadzieję, że perswazja policji poparta nałożonym mandatem będzie skuteczniejsza...
Osobiście podzielam niesmak kolegi z wydziału w tej sytuacji..... wstyd mi za jednego z moich nauczycieli, że tak się zachował...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ochrona tarła łososiowatych 9 lata 5 miesiąc temu #7408

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Gratulacje dla policji.
Co prawda nie u nas : bialogard.policja.gov.pl/wydarzenia/34-w...-nielegalny-poow-ryb
ale każdy sukces w zwalczaniu kłusownictwa cieszy.
Także nasza KPP z Goleniowa, Stepnicy i Przybiernowa nie zasypia, i wspiera nasze wysiłki reagując na każdą prośbę o wsparcie. Dzięki temu strażnicy czują się bezpieczniej w trakcie patroli.....
Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ochrona tarła łososiowatych 9 lata 3 miesiąc temu #7531

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Skarbnik TPRIiG
  • Posty: 84
  • Thank you received: 83
  • Oklaski: 1
Witam.
Rzeczny sezon 2015 w połowach ryb łososiowatych trwa już od kilku dni i jak widać ryb w rzekach Ina i Gowienica troszkę jest więc jest się z czego cieszyć. Ja ze swojej strony chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim tym którzy się przyczynili do takiego stanu rzeczy.
Mianowicie chodzi o osoby które poświęciły swój prywatny czas na pilnowanie tarła ryb łososiowatych na naszych statutowych rzekach.
Dla przybliżenia sytuacji poniżej przedstawiam troszkę danych dotyczących ochrony tarła ryb łososiowatych w dorzeczach iny i Gowienicy przeprowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy.

WSZYSTKIE DANE SĄ Z TERMINU OD 01.10.2014 DO 31.12.2014

CAŁKOWITA ILOŚĆ PATROLI - 125
ILOŚĆ PATROLI W DORZECZU RZEKI INY - 75
ILOŚĆ PATROLI W DORZECZU RZEKI GOWIENICA - 50

CAŁKOWITA ILOŚĆ PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW - 10595 KM


ILOŚĆ OSÓB BIORĄCYCH CZYNNY UDZIAŁ W OCHRONIE TARŁA RYB ŁOSOSIOWATYCH 2014 - 21
ILOŚĆ GODZIN WYPRACOWANA PRZEZ STRAŻNIKÓW - 1096 h
ŚREDNIA GODZIN PRZYPADAJĄCA NA 1 STRAŻNIKA - 52,2 h


Chciałbym zaznaczyć że to są suche fakty i tak np średnia godzin spędzonych na tarliskach przez strażników wychodzi 52,2 godziny jednak trzeba nadmienić, że 5-6 najaktywniejszych strażników spędziło na tarliskach blisko po 160 godzin każdy.

Jako Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy w tym roku na Ochronę Tarła Ryb Łososiowatych przeznaczyliśmy 3969,33zł na paliwo dla strażników.

Chciałbym także podziękować Komendantowi Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Goleniowskiego Jackowi Twardemu, dzięki któremu strażnicy SSR Goleniów mieli choć częściowo zapewniony zwrot kosztów paliwa.

Dziękujemy także Komendantowi oraz Zastępcy Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego, oraz wszystkim strażnikom oraz sympatykom, którzy wsparli Towarzystwo w ochronie Tarła.
Dziękujemy również Policji z Goleniowa i Stargardu.
Mam nadzieję że współpraca w następnych latach będzie jeszcze lepsza :) oraz że PZW Okręg Szczecin bardziej wspomoże działania na rzecz ochrony tarła ryb łososiowatych.

Pozdrawiam i jeszcze raz wszystkim dziękuję w imieniu swoim jak i całego Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy.
Skarbnik TPRIiG
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna, Andrzej Sitarski

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 6 miesiąc temu #7824

  • Bartosz Zalewski
  • Bartosz Zalewski Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Thank you received: 12
  • Oklaski: 5
Witam. Wszystkich chętnych do udziału w ochronie tarła ryb łososiowatych w roku 2015 chciałbym zaprosić na zebranie
które odbędzie się w niedzielę 4.10.2015 o godzinie 17,00 na terenie parkingu leśnego na ul spacerowej w Goleniowie.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 6 miesiąc temu przez Bartosz Zalewski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna, Mariusz Sulima

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates