Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Ochrona tarła łososiowatych

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7852

  • Piotr Jurkiewicz
  • Piotr Jurkiewicz Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Thank you received: 21
  • Oklaski: 4
A koledze piotrekzst przypominamy ze na naszej stonie logujemy sie imieniem i nazwiskiem ,poniewaz ponosimy pelna odpowiedzialnosc za posty ktore umieszczamy, a po drugie jesli posiadamy jakies informacje do przekazania piszemy o tym jasnie i zrozumiale. Dziekuje i pozdrawiam .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7853

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Smutne!
Na pocieszenie, dziś kolega z prasy regionalnej wypytywał o co chodzi z tą rzezią sandaczyków koło dworca, gdyż ludzie zaczynają dzwonić z pytaniem, czy nikt z tym nie potrafi zrobić porządku. Skierowałem pytania do tych, którzy zarządzają wodą. Ale wiem, że koledzy z SSR Szczecin od lat próbują to ukrócić. Sęk w tym, że ta plaga wymaga prostego rozwiązania. Skoro znakomita większość łowionych ryb jest niewymiarowa, to dobry gospodarz zamyka łowisko i po sprawie.... rybki rosną i za rok są większe....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7854

  • Mariusz Sulima
  • Mariusz Sulima Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Thank you received: 56
  • Oklaski: 0
Zachęcać do ochrony nie musisz. Właśnie wróciłem i idę się zdrzemnąć, jutro trzeba rano do pracy ;)
Mariusz Sulima
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna, Andrzej Sitarski

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7855

  • Tomasz Domagalski
  • Tomasz Domagalski Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Thank you received: 14
  • Oklaski: 2
W centrum Szczecina wędkarz jeden na drugim złowione nie wymiarowe sandacze w większości są wypuszczane do wody ale w tak chamski sposób ze nie można na to patrzeć, najlepsze jest to że wymiar jeszcze parę lat temu był 50 cm teraz jest 45 i łowić można do końca grudnia a wcześniej można było do końca listopada. Wniosek jest tylko jeden może być tylko gorzej jak się nic z tym nie zrobi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7856

  • Grzegorz Niznik
  • Grzegorz Niznik Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Thank you received: 13
  • Oklaski: 3
Czy rybki już sie wytarły praktycznie ? Na znanym tarlisku juz ich nie widziałem..Jeśli to nie tajemnica jak można określić tegoroczny ciąg do po przednich? :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

Ochrona tarła łososiowatych 8 lata 4 miesiąc temu #7857

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Z moich obserwacji, nie ukrywam, że znacznie mniej intensywnych w związku z podjęciem pracy w szczecińskim RDOŚ - LIFEDrawaPL, mogę stwierdzić, że większość ryb opuściła tarliska. Na mniejszych ciekach ilość gniazd jest zdecydowanie mniejsza niż rok temu. W większych wodach, jak główne koryto Iny ocena ilości gniazd jest bardzo trudna w związku z dość mętną i nieco podwyższoną wodą. Możemy mieć nadzieję, że te ubytki w małych dopływach to nie mniej ryb, tylko właśnie rezygnacja z tarła z powodu małej wody.
Życzmy rybom i sobie więcej opadów, a także śniegu i zimy z prawdziwego zdarzenia. Inaczej jest duża szansa, że większość ryb spłynie do morza przed startem sezonu.
Prywatnie wcale mi to nie przeszkadza, bowiem sygnały z nad Regi dowodzą, że kelty warto chronić. Niektóre już w kolejnym sezonie pojawiają się na tarliskach!!!!!! Stąd start sezonu w marcu uważam za w pełni uzasadniony. Jednocześnie na odcinkach przyujściowych można by pozwolić na limitowane połowy za specjalną opłatą, z której większość szła by na ochronę, nie tylko SSR, ale służb mogących skutecznie utrudniać kłusownictwo, jak SG, Policja czy PSR. Kiedyś już wnioskowaliśmy o wydłużenie sezonu na dolnych odcinkach pomorskich rzek trociowych, z ograniczeniem możliwości zabierania ryb do samców. Oczywiście dostęp do tych połowów powinien być skalkulowany zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym i dać wsparcie dla ochrony tarła.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzegorz Niznik

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates