Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rzeka Ukleja

Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #607

  • pc sikor
  • pc sikor Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Oklaski: 1
Witam Panie Arturze!
Od niedawna Jestem miłośnikiem naszych zachodniopomorskich rzek, a wszystko zaczeło się od spiningu!
Na początku były okonie potem szczupaki ,aż wreszcie dojrzałem do tego by spróbować czym jest wędkowanie spiningowe salmonidów
Od tamtej pory kiedy poraz pierwszy postanowiłem wytropić swojego pierwszego pstrąga zachorowałem na powszechnie panującą wsród forum chorobe jaką jest ,,Salmonidoza,,:)
Od tamtej pory upłyneło już trochę wody kiedy udało mi się skusić swojego pierwszego potoka i lipka które zostały uwiecznione na ,,FORSIE,,:)
To oczywiście był mój sukces i jak się póżniej okazało rzeki równiez, bo rybki wróciły z powrotem do swojego naturalnego środowiska:)
Rzeka, która mnie obdarzyła swoją hojnością znajduje sie dość daleko bym mógł pozwolić sobie na częste jej dopatrywanie, ale nie słabnie moj sentyment do niej tym bardziej ,że zmobilizowała mnie ona do ochrony i opieki nad moją rodzimą rzeką jaką jest właśnie Ukleja
Myślę ,żę miał pan okazję znależć się nad tym uroczym miejscem i podziwiać tą niewielką zlewnię i jej rozrodcze możliwości
Mam nadzieję ,żę doradzi mi Pan jak mógłbym pomóc rzece która moze się odwdzięczyć swoją nienaganną i piękną urodą której wciąż jej nie brakuje oraz przywrocić miano jednego z wielkich i wydajnych mateczników naszych pomorskich rzek
Pozdrawiam :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #610

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
To dopływ Regi. Kiedyś był najważniejszym tarliskiem troci i łososia w dorzeczu Regi. Obecnie, za sprawa braku przepławek i mnogości MEW rybostan tej rzeczki jest dość słaby. Kiedyś, gdy uda się zbudować skuteczne przepławki, lub jeszcze lepiej rozebrać MEW, może się poprawi. Chcąc podziałać na rzecz powinieneś się zwrócić do Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi. Np www.republika. pl/rega
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #612

Jeżeli chcesz pomóc tej rzece podaj swój numer telefonu na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Już wkrótce Twoje zaangażowanie może być bardzo przydatne.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #641

  • pc sikor
  • pc sikor Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Oklaski: 1
Witam Wszystkich :)
Będąc dzisiaj nad rzeką trafiłem na dość ciekawe urządzenie które pewnie słżyło kłusolom
jest to rurka PCV srednicy ok.60mm długa na 500mm ,od góry był wywiercony otwór o średnicy ok 20mm rurka ta była zanurzona w wodzie i przytwierdzona do brzegu za pomocą sznurka
Zrobiłem też zdięcie ,ale nie wiem jak mógłbym je wrzucic
Pozdrawiam TPRIiG
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #643

Jakby wytłumaczyć najprościej?
Piszesz, że umieszczałeś zdjęcia na FORS-ie. Tutaj wklejasz tak samo. :)
Dzięki za przesłanie numeru telefonu. Wkrótce się odezwę. Narazie mam do ogarnięcia parę spraw.
Co do wspomnianego urządzenia, na jeziorze podobne rury tylko nieco dłuższe, służą do łapania węgorzy. W tym przypadku, podejrzewam,może to być pułapka na miętusy lub po prostu "swoisty" śmieć.
Pozdrawiam.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 15 lata 1 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #644

  • pc sikor
  • pc sikor Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Oklaski: 1
Oto zdięcie!

Ostatnio zmieniany: 15 lata 1 miesiąc temu przez pc sikor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates