Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rzeka Ukleja

O:Rzeka Ukleja 15 lata 4 tygodni temu #666

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Jedną z "krzywd" zrobionych naturze melioracjami lasów jest osuszenie takich , jak na zdjęciu, strumyków. Gdyby woda była w nich cały rok, byłyby świetnym podchowalnikiem dla ryb łososiowatych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 13 lata 5 miesiąc temu #3077

  • bartek19176
  • bartek19176 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich.
Temat nieco przestarzały więc go odświeżę. Mieszkam niedaleko tej pięknej rzeki i również chciał bym wiedzieć jak mógł bym pomóc w ochronie tej rzeki. Spinninguję na niej od małego i wiele rzeczy widziałem zarówno tych dobrych jak i okrutnych. Właściciel MEWy w Miłogoszczy robi co chce. Brak przepławki, poziom wody zmienia się w zależności od upodobań. Bo jeżeli woda ma około 2m. w okolicach elektrowni, a w przeciągu 2 godzin spadek jest taki iż płynie tylko kilkucentymetrowa stróżka środkiem koryta to chyba coś nie tak jest. W okresach letnich w dzień kłusola się nie uświadczy, jednak w nocy to co innego. Widoczne ślady ich obecności to widełki nad brzegami oraz opakowania po robakach i wypalone ogniska. Tak zwane sznury to codzienność. Miniony sezon był najgorszym jaki mnie spotkał. Kilka niewymiarowych rybek. Moje pytanie brzmi jak mogę pomóc...?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 13 lata 5 miesiąc temu #3078

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
W tygodniu nie mam czasu, ale skontaktuj się z TMRR, z Andrzejem Laszukiem. również nasz kolega, Krzysiek Tadeja ma sie coraz lepiej, więc niebawem coś Ci podpowie....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 13 lata 5 miesiąc temu #3079

  • bartek19176
  • bartek19176 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Dziękuję za odpowiedź. to zrozumiałe, że w tym okresie ma Pan ogrom pracy. Jak spotkam Pana Krzyśka to z nim porozmawiam. Teraz w miarę spokój jest bynajmniej na tej rzeczce. Choć dostawałem swego czasu złe informacje z nad Piaskowej oraz Sępólnej. Mianowicie o elektrykach, jednak dowodów nie miałem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates