Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rzeka Ukleja

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #646

Coś nie bardzo widać ... Krystian wystarczy że zmniejszysz zdjęcie (np w programie Paint) do 120 kb i pisząc posta po prostu je dodasz w dostępnej opcji "Dołącz obraz". Sam jestem ciekaw tego wynalazku, więc czekamy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #647

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Jeśli tą rurkę znalazłeś na dolnym odcinku, to jest to pewnie pozostałość po systemie nawadniania szkółki w okolicach Miłogoszczy. Na rurce nawinięty był filtr siatkowy i tą drogą pompa zasysała wodę. Te "zestawy" na węgorza, o których mówi Krzysiek, skądinąd bardzo skuteczne i selektywne, raczej w Uklei nie mają racji bytu, a na miętusa rurka musiałaby być grubsza, choć nie można wykluczyć, niestety, wersji Krzyśka. Sam znajdowałem tam rzutki robione z nici. Ryb tym na pewno nikt nie nałowił, ale nakaleczył, bo co większy pstrąg mógł zerwać bez problemu taki zestaw. Dziś niestety każda rzeka, ,nawet tak uboga w ryby, jak Ukleja, ma swych oprawców.
Ostatnio zmieniany: 15 lata 1 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #649

  • pc sikor
  • pc sikor Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Oklaski: 1
Witam Wszystkich:)
Rurkę znalazłem kilkadziesiąt metrów poniżej mewki w Troszczynie ,która znajduje się w lesie
Panie Arturze, może ma pan racje z tym filtrem
Kiedyś słyszałem o rurkach zakładanych przez kłusoli ,ale nigdy ich nie widziałem, więc kiedy zobaczyłem zatopioną pcv-ke przywiązaną do drzewa wziołem to za owe narzędzie:)czego nie można wykluczyć.

Mikołaj, może dokładniej będziesz mógł przyjżeć się temu na Forum Dyskusyjnym Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi - Dodawanie zdięć
Pozdrawiam wszystkich:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #650

  • Remi S.
  • Remi S. Avatar
W lesie ponizej Troszczyna bardzo czesto znajdowalem co roku na zakretach linki takie okolo 2mm srednicy w kolorze ciemnozielonym zakonczone hakami. Byly one przywiazane ponizej linii wodnej do korzeni drzew i naprawde ciezko bylo je zauwazyc. Na koncu byl hak typu wegorzowego. Cale szczescie nigdy ryb na nich nie bylo, a uciete zabieralem ze soba w celu zniszczenia. Takze ta rura mogla miec jakies klusownicze przeznanczenie, choc nie wyglada. Grunt to zachowac czujnosc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #652

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Te sznurki nazywane są "rzutkami" lub "wyrzutkami" To plaga, ale i tak wolałbym takich kłusoli, niż elektryków na naszych rzekach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rzeka Ukleja 15 lata 1 miesiąc temu #665

  • pc sikor
  • pc sikor Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Oklaski: 1
Witam Wszystkich:)
Odbiegając trochę od tematu chcę pokazać kilka zdięć które zrobiłem będąc nad Iną
Lubie zapuścić się w te strony ,tak dla relaksu z aparatem ,za każdym razem jest coś nowego i ciekawszego







Pozdrawiam;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates