Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Wielka Woda

O:Wielka Woda 13 lata 10 miesiąc temu #2628

  • Michał Juszczak
  • Michał Juszczak Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Salmo trutta
  • Posty: 166
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 9
Witam kolegów mam pytanie do wędkarzy z dłuższym stażem:cheer: Co się dzieje z ryba w trakcie i już po powodzi. Czy ona schodzi w dół. Czy będą duże straty?

Pozdro.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 10 miesiąc temu przez Michał Juszczak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 10 miesiąc temu #2632

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Myślę Michale, że woda powodziowa nie dotyczy naszych rzeczek w których łowimy. Największe szkody środowiskowe może natomiast wyrządzić w rzekach którymi spływa główna fala powodziowa. Pamiętam jak 1997r Odrą płynęła woda niosąc z sobą dosłownie tony śmieci a zapach wody był nad wyraz wymowny co się w niej znajduje. Pływały potężne martwe tołpygi, zwierzęta itd. Oczywiście taka wielka woda w dolne partie rzek pcha i ryby żywe które wędrują do rzek ze zbiorników zamkniętych jak stawy. Miejmy nadzieję że jakoś natura poradzi sobie z tymi zanieczyszczeniami które obecnie Wisłą wpadają do Bałtyku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 10 miesiąc temu #2633

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Ryby w naturalnych ekosystemach potrafią sobie znaleźć na takie sytuacje miejsca. Mówię o rybach rodzimych. dużo gorzej rzecz ma się, gdy rzeka jest uregulowana, i gatunki obce. Bardzo źle takie wezbrania znosi lipień i pewnie w górnej zlewni Odry i Wisły ta powódź wywoła zanik tego pokolenia. Część ryb znajdzie jakieś małe, czyste dopływy niżej i je zasiedli.....JA w czasie powodzi w 97 widziałem tony karpi, tołpygi i amury, ale także kilku kilogramowe brzany.
Węgorz już spłynął. Po tej wodzie na dolnej Inie możemy spotkać więcej niż zwykle boleni, sumy i inne ryby normalnie rzadko tam spotykane. Ważne, by nie przyszedł północny wiatr i cofka...bo i niższe partie zlewni Iny i zalew mogą popłynąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 10 miesiąc temu #2634

  • Michał Juszczak
  • Michał Juszczak Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Salmo trutta
  • Posty: 166
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 9
Dziękuje bardzo za wytłumaczenie mojego pytania miejmy nadzieję że dużo fany i flory nie ucierpi z tej powodzi. a woda nie cofnie się Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3504

  • szary
  • szary Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Oklaski: 1
panie i panowie pewnie byliście nad wodą i widzicie że nie wygląda to najlepiej:( macie jakiś pomysł na nasze zawody?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3505

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Są odcinki z wyższy6m brzegiem. Spodniobuty to podstawa. Osobiście największe ryby na Inie łowiłem na dużej wodzie. W lesie było po j..a. Ziemia zaCZYNA ROZMARZAĆ I PRZYJMIE ZNACZNA CZĘść śNIEGÓWKI. Nie mam teraz czasu, ale bez paniki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates