Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Wielka Woda

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3516

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Może nie będzie tak źle. Ziemia już rozmarzła i woda wsiąka w nią, więc nie powinna już tak szybko spływać do rzeki. Są odcinki, gdzie wyższy brzeg pozwala łowić nawet przy na prawdę wysokich stanach. Może tez te zapowiadane opady nie będą aż tak znaczące. NA pewno nie będzie lekko, ale da się łowić.
Co do łabędzia, to nie podejrzewałbym nikogo o umyślne zahaczenie, a raczej, ze wszedł na zerwany zestaw. Nie wyobrażam sobie, że ktoś specjalnie próbował go złowić dla zabawy, bo to już musiałby być półgłówek do kwadratu. Co do zaś ptactwa wodnego, zwłaszcza roślinożernego, to rzeczywiście nasze hobby niesie ze sobą zagrożenia, ale można je znacznie zredukować. Największym problemem jest ołów pozostawiany na łowiskach. W niektórych krajach nie wolno go używać. Spinningiści i muszkarze raczej wkład w tutaj maja niewielki, a problem dotyczy głównie łowiących na grunt lub spławik. Ze strony spinningistów największym problemem są pourywane żyłki i plecionki, w które zaplatać się mogą różne zwierzęta. Z przyjemnością łowiłem ostatnio z kolegami z Warszawy, patrząc, jak zbierają do kieszeni każdy napotkany pęk żyłki. Podobnie zachowują się też przecież nasi członkowie, zbierając po "gościach" sterty śmieci.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3544

No to mamy stan 303cm :) Byłem dzisiaj koło Zabrodzia. Nawisy prawie jak pierwszego, dodatkowo płynie po nich miejscami pół metra wody... Zanim się to wszystko wytopi minie jeszcze trochę czasu, pytanie tylko jaki stan osiągnie wtedy Ina ? Coś mi się zdaje, że będzie rekord, a już na pewno stan alarmowy 325cm. :ohmy:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3545

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
Witam.
Też byłem dzisiaj na zwiadach w okolicach Łęska i Bolechowa. Niestety stan wody jest tak wysoki że nici z łowienia w tamtych rejonach przez przynajmniej kilka dobrych tygodni, albo i dlużej!!!:S Praktycznie jutro na zawodach zostaje nam odcinek miejski(w którym woda podniosła się od wczoraj jakieś 5-10cm) oraz dla wytrwałych i zabezpieczonych w spodniobuty zostaje jeszcze las powyżej starego basenu w Goleniowie i rejon za wiaduktem na drodze nr 3 poniżej Goleniowa.
Pozdrawiam Adam
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 miesiąc temu przez Adam Ratajczyk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3549

Witam kolegow
Byl ktos dzisisaj nad rzeka?? jak wyglowa woda w goleniowie powyzej i ponizej da sie powedkowac??:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3550

  • Waldemar Wrona
  • Waldemar Wrona Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 1
mieście i do mostu szybkiego ruchu da się połowić w górze rzeki jak słyszałem to trzeba mięć spodni obuty i to jest ciężko łowić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wielka Woda 13 lata 3 miesiąc temu #3551

ok dziekuje za info :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates