Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Wędkarstwo

Regulamin Parady Rekordów

Uwaga: Do końca 2012r. przy zgłoszeniu ryb złowionych we wcześniejszych sezonach, wymagane jest jedno zdjęcie z okazem. Po tym okresie obligatoryjne będzie dodatkowe zdjęcie (nieumieszczane w paradzie) z miarką rozłożoną wzdłuż sylwetki ryby. Ta sama zasada obowiązuje w odniesieniu do okazów złowionych obecnie. Zdjęcie z czytelną miarką decyduje o przyjęciu zgłoszenia ryb złowionych po 01-03-2012.
 
 

1. Zgłoszenie zatwierdza Komisja wybrana spośród członków Towarzystwa TPRIiG.

2. Komisja może posiłkować się opiniami na forum w kwestii zgłoszenia.
 
3. Zgłoszone ryby zamieszczają na stronie wyłącznie osoby upoważnione do jej administrowania.

4. Miejscem połowu jest dorzecze Iny, Gowienicy lub Wołczenicy.

5. W zgłoszeniu wymagane jest podanie danych:
a) imię i nazwisko łowcy
b) nazwę miasta i/lub klubu, koła, towarzystwa itp.
c) nazwę rzeki
d) datę połowu
e) długość ryby

6. Zgłoszenie może zawierać wagę ryby. Pełni ona jednak rolę czysto informacyjną.

7. Wyłącznie autor połowu może dokonać zgłoszenia.
 
8. Autor połowu zgadza się na wykorzystywanie zdjęć przez TPRIiG z podaniem imienia i nazwiska autora.
 
9. Ryba jest złowiona zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb (RAPR) a łowiący posiada dokumenty upoważniające do połowu.

10. Kryterium decydującym o kolejności w tabeli jest długość okazu.

11. Minimalna długość ryby to 80 cm. Rozdzielczość pomiaru to 1 cm.

12. Honorujemy wyłącznie zgłoszenia ze zdjęciem.

13. Zdjęcie powinno przedstawiać rybę i jej łowcę na łonie natury. Dopuszcza się wykonanie zdjęcia samej ryby na łonie natury w perspektywie otoczenia.
 
14. Zdjęcie posiada przyzwoite parametry techniczne (ostrość, jasność, ryba na pierwszym planie). Słabsze zdjęcia mogą być poddane korekcie w programie graficznym przez osoby upoważnione do administrowania stroną.
 
15. Zdjęcie charakteryzuje wysoka estetyka (np. zdjęcie ryby leżącej przy gumowcu lub zdjęcie ze śmieciami w tle będzie odrzucone).
 
16. Ryba jest czysta, zdrowa i bez śladów krwi.

17. Maksymalna ilość pozycji w każdej tabeli rekordów wynosi 20.

18. Komisja ma prawo weryfikacji zgłoszenia w przypadku potwierdzonej informacji o połowie niezgodnym z RAPR lub na innym łowisku niż wody objęte opieką TPRIiG.

19. Przysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją prezentowanego regulaminu.
 
Towarzystwo TPRIiG zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz prawo do przekazywania informacji połowowych innym instytucjom z wyłączeniem danych osobowych oraz zdjęć.

Wyprawa Na Bałtyckie Trocie

Rano 20 listopada 2011r. dostaje telefon od kolegi Jacka Mroczkowskiego czy nie wybrał bym się z nimi nad morze poganiać trochę ze spinningiem za srebrną morską torpedą, czyli trocią. Niestety moja żona zaplanowała mi, co innego na ten dzień, ale mówię, co tam zagadam może się zgodzi.

Czytaj więcej...

Konkurs Ryby Naszych Rzek 2011 - wyniki

Sezon 2011 skończył się co prawda już dawno, jednak tak nam jakoś zeszło, ze dopiero 5 lutego komisja ogłosiła wyniki zeszłorocznej wewnętrznej zabawy. Wszystkie zgłoszenia i opisy przygód były ciekawe i decyzja nie była łatwa.

Komisja, zgodnie zresztą z typami głosujących ustaliła: pierwsze  miejsce zajął Paweł Kietrys, drugie Adam Ratajczyk, trzecie  Mirosław Kowalczuk.  Zwycięzcy zostali obdarowani kijami JAXONA oraz błystkami Adama Kaczmarka podczas naszego zebrania 5 lutego. Konkurs stał się już tradycją i fajną zabawą i mam nadzieję, że zgłoszeń w tym i następnych sezonach będzie więcej. Przypominam, że już czekamy na pierwsze ryby z sezonu 2012…..
W imieniu Komisji konkursowej składam gratulacje zwycięzcom konkursu i dziękujemy za wspólną zabawę. Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom którzy wzieli udział w konkursie.

Przewodniczący komisji konkursowej - Artur Furdyna

Zwyciężca konkursu Paweł Kietrys -samiec troci wędrownej długość 72 cm.

2011-09-27_07.54.28.jpg

Czytaj więcej...

Parada Rekordów

Celem niniejszego rankingu jest ukazanie bogactwa drzemiącego w naszych wodach. Towarzystwo nie przyznaje z tego tytułu żadnych nagród ani wyróżnień. Terenem połowu jest zlewnia Iny, Gowienicy lub Wołczenicy. Gatunkami prezentowanymi w paradzie są troć i łosoś. Kryterium decydującym o kolejności w tabeli jest długość ryby (minimalnie 80 cm).

Zgłoszenia ze zdjęciem prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Parada Rekordów".

Uwaga: Do końca 2012r. przy zgłoszeniu ryb złowionych we wcześniejszych sezonach, wymagane jest jedno zdjęcie z okazem. Po tym okresie obligatoryjne będzie dodatkowe zdjęcie (nieumieszczane w paradzie) z miarką rozłożoną wzdłuż sylwetki ryby. Ta sama zasada obowiązuje w odniesieniu do okazów złowionych obecnie. Zdjęcie z czytelną miarką decyduje o przyjęciu zgłoszenia ryb złowionych po 01-03-2012.

Regulamin Parady Rekordów

 

Czytaj więcej...

Troć Iny - Tabela wyników

Ogólnokrajowe Otwarte Zawody Spinningowo Muchowe "Troć Iny" w łowieniu łososia i troci o puchar Burmistrza Gminy Goleniów rozgrywane są od 2008 roku. Impreza zalicza się do cyklu imprez wędkarskich w Turnieju Czterech Rzek - Iny, Regi, Parsęty i Wieprzy. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy.

 

Czytaj więcej...

Rzeka Gowienica

Gowienica- dzika pomorska rzeka to jeden z ostatnich dopływów Odry przed ujściem do Bałtyku.

 dzika_pomorska_rzeka_gowienica.jpg

Czytaj więcej...

Troć Iny 2011- Relacja

W sobotę 15 stycznia 2011 roku w Goleniowie odbyły czwarte już towarzyskie zawody wędkarskie w łowieniu łososia i troci wędrownej w wodach rzek Iny i Gowienicy pod nazwą "Troć Iny 2011" o Puchar Burmistrza Goleniowa.

tro_iny_zawody.jpg

Czytaj więcej...

Konkurs "Ryby Naszych Rzek - 2010" - wyniki

Tegoroczna edycja konkursu przysporzyła komisji trochę pracy, bowiem zgłoszone ryby wszystkie były piękne, podobnie jak dokumentujące ich złowienie fotografie. Do tego zadanie utrudniło nam głosowanie, gdzie wyniki sugerują odmienny od naszej oceny układ zwycięzców. Komisja pod uwagę brała kilka aspektów. Przede wszystkim wielkość i zdjęcie ryby,  okoliczności i opis połowu. Po dyskusjach ustaliliśmy następującą kolejność :

1-miejsce : Mirosław Kowalczuk  4,68kg  75 cm

dsc08718mirek.jpg

Czytaj więcej...

Po co się stowarzyszać?

Przeglądając ostatnio strony internetowe znalazłem bardzo ciekawe opracowanie odnośnie działalności stowarzyszeń. Warto aby każdy z nas dogłębnie przeczytał poniższy tekst, którego autorem jest Pan Jarzy Kowalski.

Czytaj więcej...

Rzeka Ina

Obszar rzeki Ina wraz z dorzeczem jest obszarem szczególnie cennym przyrodniczo, ponieważ rzeka ta wraz z dopływami jest siedliskiem rzadkich gatunków krągłoustych, jak: minóg morski Petromyzon marinus, minóg rzeczny Lampetra fluviatilis, minóg strumieniowy Lampetra planeri oraz ryb, jak: łosoś Salmo salar, troć wędrowna Salmo trutta trutta m. trutta, pstrąg potokowy Salmo trutta trutta m. fario, certa Vimba vimba, boleń Aspius as pius, węgorz Anguilla anguilla, kiełb Gobio gobio, kiełb białopłetwy, Romanogobio albipinnatus, słonecznica Leucaspius delineatus, koza Cobitis taenia, piskorz Misgurnus fossilis, śliz Barbatula barbatula, głowacz Cottus gobio.

20090425257.jpg

Czytaj więcej...

Nocna zasiadka na suma

Nareszcie wyczekiwany piątek, koniec pracy szykowanie sprzętu i wyjazd na ryby. Dokładnie godzina 17tej powrót do domu, szybki obiad, na 18 na zebranie w naszym TPRIIG, a po zebraniu wyjazd na ryby, sprzęt czeka już w samochodzie ja odliczam minuty i w końcu dostaje telefon że kolega już jest gotowy – WYJAZD.

Czytaj więcej...

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates