Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Sprawy naszego towarzystwa

TEMAT: PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp.

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 10 lata 3 tygodni temu #7193

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Brawo!
My w maju planujemy kilka akcji różnych, w tym sprzątanie, jak co roku..... rok temu wywrotka musiała kilka kursów robić z paru kilometrów Iny.... strażacy z Sowna kajakami, my łodzią i brzegiem.... masakra z tym syfem.
W tym roku w niektórych regionach wygląda, że nasi niektórzy "rodacy" uznali, że skoro płaca za śmieci, to mogą wywalać wszystko gdzie popadnie..... jakaś paranoja totalna..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 10 lata 2 tygodni temu #7199

  • Paweł Kaleta
  • Paweł Kaleta Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 3
Nasza akcja przy waszej jest żałosna. Mogę tylko pogratulować, a ilość "kilka wywrotek" robi ogromne wrażenie. Ludzie to brudasy, ale na szczęście sa tez inni. Sama świadomość, że tyle tron śmieci nie leży już na Iną I Gowienicą sama w sobie jest wspaniała. Gratulacje dla wszystkich biorących udział w akcji.
Podobno chwalenie się to nieładna rzecz. Wiem, że też, że to zagrywka pod publiczkę, ale mimo wszystko miłe wydarzenie.
W piątek byłem w urzędzie w ratuszu poinformować o nowych śmieciach. Jednak nie tam, gdzie sprzątaliśmy, ale w zupełnie innym miejscu. Dostaliśmy maila od mieszkanki innej dzielnicy. Ktoś wyrzucił sporo worków. Wracając do sprawy, a więc wchodzę do biura. A pan urzędnik rozmawia przez tel. po chwili wychodzi. No to czekam sobie aż wróci. No i wraca z panią naczelnik. Uśmiechnięta pani naczelnik podaje mi ręke na przywitanie i coś wręcza. Pytam się co to jest, a ona niech pan zobaczy. Patrzę, a to oficjalne podziękowanie od prezydenta Kalisza za prowadzone od wielu lat akcję sprzątania brzegów Prosny. Byłem nieźle zaskoczony.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 10 lata 2 tygodni temu #7202

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Gratulacje!
Myślę Pawle, że ilość zebranych śmieci jest sprawa drugorzędną, liczy się ukazanie problemu i edukacja.... pamiętam jak koledzy z nad Szreniawy zebrali całe TIRY śmieci, a potem do ich akcji zaczęli dołączać mieszkańcy okolicznych miejscowości.... myślę, że automatycznie o tylu mniej mają "z drugiej strony"... tych wyrzucających wszystko byle gdzie.....
Dziś, gdy od kilku miesięcy funkcjonuje ustawa śmieciowa, zaczynam się zastanawiać, czy jej realizacja jest właściwa. Wygląda bowiem na to, że część rodaków uznała ją za przyzwolenie do śmiecenia wszędzie, bo i tak płacą.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 9 lata 11 miesiąc temu #7228

  • Adam Ratajczyk
  • Adam Ratajczyk Avatar
plakat_wdmf.JPG


W dniu 24.05.2014
Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy
organizuje akcję sprzątania brzegów rzeki Iny i Gowienicy w ramach obchodów Światowego Dnia Ryb Wędrownych.
Grupa Gowienicka zbiera się w Stepnicy, na przystanku PKS, skąd gimbus przewiezie grupę nad rzekę.
W akcji pomaga nam Stepnicka Organizacja Turystyczna, OSIR Goleniów, nadleśnictwa Goleniów i Kliniska a patronuje nam RDOŚ Szczecin.
Miejsce zbiórki : pole namiotowe na ul. Spacerowej w Goleniowie
Godzina zbiórki: 9.30
Wszystkich chętnych mieszkańców Goleniowa i okolic serdecznie zapraszamy.
Mile widziani rodzice z dziećmi.
Dzieci poniżej 14 roku życia muszą przybyć z opiekunami
Na zakończenie zaangażowanych uczestników poczęstujemy czymś ciepłym........
Więcej informacji pod numerami telefonów:
514954520 , 531402868
Prosimy także o potwierdzenia przybycia na powyższe numery.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 9 lata 11 miesiąc temu #7231

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PRACE SPOŁECZNE -Sprzątanie brzegów rzeki itp. 8 lata 8 miesiąc temu #7764

Witam Was.
Stowarzyszenie Stargard w Moim Sercu organizuje w czwartek 27 sierpnia 2015 r. sprzątanie koryta i brzegów rzeki Iny na terenie naszego miasta. Spotykamy się o godzinie 17 przy wodospadzie (ulica Curie Skłodowskiej).
Teren sprzątania od wspomnianego jazu do mostu poniżej. Może jak się uda to skończymy na tarlisku przy ulicy Światopełka.
Miło wiedzieć , że są ludzie nie związani silnie z wędkarstwem czy ekologią (mogę się mylić :) ) a widzący problem zanieczyszczenia naszej statutowej rzeki. Inicjatywa ta zbiega się z faktem niskiego stanu wód i możliwością wyciągnięcia śmieci w normalnych warunkach trudnych do zlokalizowania.
Serdecznie zapraszam członków naszego Towarzystwa szczególnie kolegów ze Stargardu ponieważ rozumiem, że godzina i termin sprzątania może "przyjezdnym" nie odpowiadać.

Pozdrawiam.
Krzysztof Filocha
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur Furdyna, Adam Ratajczyk

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates