Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Ochrona tarła łososiowatych

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #255

Witam
W niedzielę 23 zaobserwowano w okolicach mostu na 3 chorą trotkę .
Ryba miała około 60 cm długości stała przy samym brzegu. Pokryta była plamami
dopiero po zbliżeniu się bezpośrednio do brzegu na ok 0.5m leniwie odpłynęła.
Chciałbym mieć nadzieje, że jest to jedynie odosobniony przypadek, ale w świetle informacji z innych rzek to choroba mogła też dotknąć stada z naszej rzeki.
Andriusza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #256

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Niestety, są i u nas. Ale większość zdrowa. Na Zalewie rybacy też mają chore ryby. wszędzie, się pojawiła.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #259

  • Mariusz Pich
  • Mariusz Pich Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Mariusz Pich (Tinca tinca)
  • Posty: 188
  • Oklaski: 12
Mam pytanie do Artura. Czy nie nalezy zaczac pozyskiwac tarlakow z naszej Iny lub Gowienicy? Czy pula genetyczna ryb w naszych rzekach jest jeszcze zbyt uboga aby na nich oprzec dalsze zarybienia. Moze zarybienia narybkiem pozyskanym z wlasnych tarlakow (do tej pory zdrowych) uchroni nasze rzeki przed problemem chorob.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #261

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Mariusz chyba dostałeś pleśniawki. Ina to nie Rega czy Parsęta jeśli idzie o ilości tarlaków bo one na finał dostają w łeb. Jak dbasz tak masz.
Domyślasz się co mam na myśli?.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #262

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Mariusz ma dużo racji w tym co pisze. Z tym, że Ina zawsze była dorybiana materiałem z Regi. Prawidłowa gospodarka powinna opierać się na osobnym materiale zarybieniowym dla każdej rzeki, produkowanym w oparciu o tarlaki z tej rzeki. Jest nadzieja, że niedługo tak to będzie robione w Goleniowie. Najpierw jednak wylęgarnia musi zostać do tego przygotowana. Tym niemniej akurat ośrodek w Goleniowie, a raczej jego pracownicy przykładają dużą wagę do jakości tarlaków i ich pochodzenia. Oddzielna kwestia to sposób pozyskania tarlaków. NA Redze jest idealnie do tego pasująca odłówka. NA naszych rzekach trzeba by pozyskiwać tarlaki inaczej, a z tym wiąże się dużo utrudnień. Nie ma gwarancji, że złowione ryby od razu będą dojrzałe do pozyskania produktów płciowych, więc trzeba je mieć gdzie przetrzymać, aby "doszły". Problem uśmiercania ryb wytartych boli mnie również, ale póki co, tak się to u nas robi. Aby móc ryby wypuszczać, potrzeba następnych basenów do przetrzymania i odkażenia ryb, oraz wysortowania zbyt słabych. Może doczekamy czasów, że wszystkie wytarte ryby wrócą do rzeki. Zobaczymy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ochrona tarła łososiowatych. 15 lata 5 miesiąc temu #264

Dzisiaj między Goleniowem a Stargardem pogoniliśmy 3 spławikowców łowiących okonki. Poza tym nad rzeką spokój. Słyszałem za to, że znajomy znajomego musi mieć zawsze ze 2-3 rybki na Święta ... postaramy się żeby w tym roku nie miał :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates