Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 4 miesiąc temu #163

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
BArtku!
Weź parę numerów telefonów do kolegów i możesz się zgrać z nimi, bo przejście jednej ekipy widzów płoszy ryby na jakiś czas. A spektakl jest wspaniały. Choć w tym roku pogoda trochę rybom przeszkadza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 4 miesiąc temu #164

  • Bartek
  • Bartek Avatar
Właśnie. Skorzystam z Pana wiedzy. Jak to jest z tym płoszeniem się ryb na tarle? Ze swoich obserwacji zauważyłem, że nawet jeśli rybom przeszkadza nasza obecność to już w kilka minut później praktycznie nie widać żadnego "skrepowania" ;) i szaleją dalej.
Dodam, że nie schodziłem nad brzeg rzeki ani nie używałem kamery podwodnej.

Czy rzeczywiście obecność człowieka te 2m od brzegu jest problemem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 4 miesiąc temu #165

  • Mariusz Pich
  • Mariusz Pich Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Mariusz Pich (Tinca tinca)
  • Posty: 188
  • Oklaski: 12
Z ta plochliwoscia jest roznie. Tydzien temu bylem z bratem w nocy sprawdzic czy klusownicy nie "przeszkadzaja" rybom w tarle i trafilismy na dwie pary ryb ktore kopaly gniazda. Zupelnie zignorowaly nasza obecnosc. Jak zwykle brat zabral ze soba aparat. Taki zwykly do robienia zdiec rodzinnych. Mowilem mu ze bez filtra polaryzacyjnego i w dodatku w nocy wyjdzie lipa ze zdjec. Bylo ciemno wiec bez lampy blyskowej sie nie obylo. Pstrykal im tym flash'em prosto w oczy z odleglosci pol metra a one jakby udawaly ze nic sie nie dzieje. Wreszcie nie wytrzymal i wszedl do wody w jednej rece aparat z blyskajaca lampa a w drugiej latarka o silnym skupionym swietle. I wiesz co. Nadal nic sobie z tego nie robily plywaly mu nawet miedzy butami. Jak sie juz nasycil, znaczy baterie w aparacie mu padly, wyszedl z wody i powiedzial: jak my mamy ich pilnowac?! jak teraz to mozna je golymi rekami pozbierac z wody! Zdjecia wyszly takie ze na niektorych rybom mozna luski liczyc.
Ale to byl tylko raz. Nastepnego dnia byly juz plochliwe nie dalo sie ich podejsc zbyt blisko.Zbyt gwaltowny ruch nawet z duzej odleglosci od wody kwitowaly natychmiastowa ucieczka. W niedziele gdy nagrywalismy ten film sytuacja byla podobna, chowaly sie w srodek nurtu gdy tylko nas zobaczyly. Po zainstalowaniu kamery obok dopiero co kopanego gniazda na pierwsza rybe czekalismy ponad godzine. Ale bylo warto :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #446

Mirek mam prośbę. Zadzwoniłbym do Ciebie, ale telefon zostawiłem dzisiaj w pracy. Może to i lepiej, że poruszę ten temat na naszej stronie.
Kolega Zbiter na Zachodniopomorskim Wędkowaniu zamieścił posta dotyczącego śmieci , które zatrzymały się na zwałce w okolicy miejscowości Klępino.

http://www.tpriig.pl/a-moze-razem-na-rybki-/288-polowy-2009/Page-8.html

Podejrzewam, że w tym przypadku nie zareagował w oczekiwany sposób (choć mogę się mylić). Mirek jako że nie raz występowałeś w podobnych sprawach, bardzo proszę jak znajdziesz wolną chwilę (rozumiem, że przed zawodami jesteś mocno zajęty), przygotuj pismo interwencyjne do RZGW Szczecin. Być może wciągniesz w to gminę, ale wydaje mi się, że takie sprawy są w gestii stosownego RZGW. Jutro zerwę się z pracy i pojadę zrobić parę zdjęć, które doślę Ci na maila i zarazem dokładnie określę miejsce w którym naniosło te odpady.
Dzięki i pozdrawiam K.F.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #449

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Czekam na zdjęcia opisz dokładnie gdzie to jest i na terenie jakiej gminy.
OBECNIE jestem troszkę zmęczony tym i tamtym .... po niedzieli napiszę pisemko tam gdzie trzeba.
P.S. Czytałem post Zbitera na ZPW gość widzi zło ale od innych oczekuje że zrobią coś aby zmienić ten stan - powinien założyć towarzystwo widzących mało mogących. Ogólnie same jęki i nic od siebie POLSKA RZECZYWISTOŚĆ :X
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #451

  • Zbigniew Terlecki
  • Zbigniew Terlecki Avatar
Nie wiem dlaczego kolego Mirku narzekasz ,ja poprostu mogłem przejsć obojętnie obok tego i nawet nie zauważyć .Poprostu nie czułem sie na siłach zeby cos z tym zrobić ,zresztą to było w niedziele

To zwłowisko jest na wysokosci Klępina od mostu w dół ,nie wiem ile to mogło być może jakieś 500 m od mostu może dalej.Jeśli przyjdzie odwilż to moze spłynąć Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates