Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7265

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Od kilku lat zwracamy uwagę na ten problem..... co deszcz, do wód Iny płyną w Stargardzie Szczecińskim ścieki prawie każdym przelewem burzowym...... ta instalacja ma odprowadzać wodę z dróg itd.... a nie ze źle działającej instalacji kanalizacyjnej. To, że jest to system ogólno spławny nie znaczy, że ma działać tak, jak widać na tym krótkim filmie....
Właściwie problem dotyczy całego powiatu.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7266

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Większość zdjęć powstała przy bardzo niewielkim opadzie kilka dni temu...... po dzisiejszych ulewach wody Iny znów na wielu kilometrach pokryją się kożuchem martwych ryb.... tak jest co roku od co najmniej 2008 roku. To są kpiny z ochrony środowiska.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7267

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
A jakiś "ekspert" stwierdzi do kamery, że to przyducha...... chyba na umyśle, i eksperta i odpowiedzialnych za ten syf....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7268

Witam, jest po weekendzie, wiec należy się podzielić przeżyciami z połówów. Natomiast nie o rybach napisze w tym temacie a o niemiłej sytuacji która spotkała mnie na łowisku. Sytuacja przydarzyła się mi nie pierwszy raz, a i pewnie nie tylko mi. Piękna niedziela więc wiadomo – sprzęt i na ryby. Nieduży zbiornik, podkreślam niespecjalny i niezamknięty. Rozlożyłem sie ze sprzętem, łowiłem z 2 h – fakt zero brania, ale to nie istotne, pogoda dopisuje, cisza spokój – brakowało mi tego klimatu po zimie i nie mogłem sie doczekać. Po tych 2 godzinach podszedł do mnie inny wędkarz i mówi – że mam zrobić mu miejsce bo on tutaj będzie łowił. Sytuacja kuriozalna, śmieszna i o ile w świecie dzieci zrozumiała to w świecie dorosłych facetów wg mnie niedopuszczalna. Ale dobra, gość mówi, że on tutaj wczoraj podnęcał i dzisiaj chciał łowić. Ja mu na to – no rozumiem Pana ale byłem pierwszy, mogę Panu zrobić miejsce ( bo było go dosyć koło mnie) chociaż taki typ popsułby mi nastrój juz do końca pobytu, ale okej – dobre wychowanie przystoi jakoś sie zachowac w takiej sytuacji. Nie odpusił skubany, nie doszło wprawdzie do rękoczynów, ale utarczki słowne były dosyć mocne. Stał tak nade mną z 15 min. To juz ch** mysle, po połowach. Posiedziałem jeszcze chwile, zebrałem się i poszedłem stamąd. Mieliscie takie sytuacje? Wiem, że różni ludzie – różne zachowania w takiej sytuacji ale co byscie zrobili?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7271

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
dowiedz się kto jest gospodarzem wody i zgłoś tą sytuację...
między innymi takie zdarzenia zniechęciły mnie do zasiadek ze gruntówką, czy spławikiem do końca..... jak nie jakiś baran i "jego pomost", to inne atrakcje typu "muza na full w środku lasu" itd.....
łowiąc aktynie na spina, czy muchę zawsze mogę zmienić miejsce, jak mi towarzystwo nie odpowiada......
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 9 lata 10 miesiąc temu #7272

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Mamy na naszym forum taki zwyczaj, że występujemy pod własnym imieniem i nazwiskiem, a zaczynamy od posta "przedstaw się".... zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates