Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #452

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Spokojnie Koledzy. Problem spływających co roku Iną dzikich wysypisk śmieci, zwłaszcza w okolicach Stargardu Szczecińskiego, ale również poniżej Goleniowa w pięć minut nie zniknie. Postaramy się w tym konkretnie przypadku zadziałać, ale po zawodach. Winna jest bezmyślność poparta bezkarnością.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #453

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Wybacz Zbiter ton mojego wcześniejszego postu - inaczej to odebrałem. Niemniej jednak pisząc na ZPW tego typu informacje sytuacji nie poprawimy. Po to zawiazało się TPRIiG aby takie sprawy między innymi załatwiać . Więc proszę informować Nas na naszym forum o wszelkich tego typu zauważonych przypadkach. Sprawy niezwłocznie zostaną skierowane do właściwych urzedów.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 15 lata 3 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #481

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
W sprawie poruszanej wcześniej przez kolegę Zbitera informuję, że w dniu dzisiejszym wysłałem wniosek o usunięcie zatoru śmieciowego do RZGW w Szczecinie. Jaki będzie finał tej sprawy przekonamy się niebawem.
Śmiem twierdzić, że gospodarka odpadami w tej gminie pozostawia wiele do życzenia. Rzeka w tym przypadku traktowana jest jak taśmociąg do transportu śmieci a cały ten bajzel odczuwalny jest również na terenie gminy Goleniów. Kiedyś pamiętam Burmistrz Goleniowa zaprosił do rozmowy włodarzy ościennych gmin położonych nad Iną do omówienia spraw związanych między innymi właśnie z ochroną rzeki Iny. Zainteresowanie było ... domyślcie się sami jakie ?.



Ostatnio zmieniany: 15 lata 3 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #489

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Szanowni Koledzy ten dział przygotowałem specjalnie dla WAS.

Zbieramy tu wszelkie informacje od Kolegów wędkarzy łowiących w dorzeczu rzeki INY i Gowienicy w sprawach związanych ściśle z ochroną środowiska.
Bardzo proszę Kolegów o wskazywanie w tym temacie waszych uwagi, sugestii i wniosków. Proszę o dokładne opisy tych miejsc co, gdzie i kiedy ujawniliście wraz z dojazdem do tego miejsca. Pod uwagę weźmiemy wszystko co narusza obecny stan prawny czyli ujawnione nielegalne wycieki ścieków i innych zanieczyszczeń, dzikie wysypiska śmieci te nad brzegami jak i te w korycie rzeki, wycinka drzew itp. Proszę w miarę możliwości dokumentować takie miejsca poprzez wykonywanie fotografii. Wszystkie sprawy trafią do właściwych urzędów i instytucji celem ich załatwienia .
UWAGA - w przypadkach nie cierpiących zwłoki proszę niezwłocznie informować instytucje do tego celu powołane:

Policja tel 997 lub 112 (kłusownictwo, skażenie wody)
Straż Miejska tel 986 (kłusownictwo, dzikie wysypiska śmieci, skażenia wody i środowiska)
Straż Pożarna tel 998 (skażenia wody i środowiska znacznego stopnia)

namiary na naszego prezesa znajdziecie na naszej stronie. Ile zrobimy dla naszych rzek zależy od Nas Wszystkich.

Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę.
Ostatnio zmieniany: 14 lata 7 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #490

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Na forum Fors poruszono sprawy związane z zanieczyszczeniem brzegów rzek na terenie naszego kraju http://www.fors.com.pl/forum-techniczne/7256-powoli-mi-sie-odechciewa/Page-2.html#7444. Zawsze wychodzę z założenia, że lepiej próbować cokolwiek zrobić choćby efekty były niewielkie niż dobrze i głośno narzekać. Dziś wskazywałem tereny do sprzątnięcia brzegów rz. Iny od mostu na ul. Przestrzennej w Goleniowie aż do końca zabudowań na Demastrejewie (teren za mostem na autostradzie) oba brzegi od jutra będą sprzątane przez osoby skazane przez Sąd z wyrokiem odpracowania za swoje występki nieodpłatnie dozorowaną pracę na rzecz Gminy Goleniów. Po ostatniej wizycie w tamtych rejonach miałem odruchy wymiotne i z obrzydzeniem patrzyłem na gumo filców siedzących w tym syfie. Lada dzień krajobraz tego odcinka zmieni się musiałem coś zadziałać w tej sprawie i w miarę możliwości takie okresowe czystki będę powtarzał.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #491

  • Artur Furdyna
  • Artur Furdyna Avatar
  • Offline
  • Prezes TPRIiG
  • Posty: 1483
  • Thank you received: 179
  • Oklaski: 109
Mirku!
Szkoda, ze stale musimy przypominać zarówno "wędkarzom" jak i instytucjom w których gestii jest utrzymanie porządku, że rzeka to nie wysypisko, ani kolektor ściekowy.
Mam jednak nadzieję, ze zainicjowałeś pozytywne zmiany. Problemem śmieci w okolicy Stargardu Szczecińskiego zainteresował się Dyrektor RZGW, a także ZMIUW. Myślę, że wspólnymi siłami uda się zmienić podejście i w tym powiecie. Gdy paru śmieciarzy dostanie przy okazji dla przykładu po uszach, powinno się trochę poprawić.
Ostatnio zmieniany: 15 lata 3 miesiąc temu przez Artur Furdyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates