Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #571

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Rozumiem Krzysiek, że fotki ty prześlesz dla zainteresowanego podmiotu tj. Dyrektora ZZMiUW ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #572

Dopiero wieczorem zadzwonię i prześlę fotki do Ciebie. Teraz wybieram się na objazd paru rzeczek w celu wiadomym. B) Może na którejś powędkuję i zrobię parę fotek krajobrazu. Moja Anetka zaczyna mi dokuczać i mówi, że chciałaby zobaczyć parę przyjemnych zdjęć nie tylko śmieci i dzikie wysypiska czy nielegalne MEW-ki ,niedrożne przepławki przekroczone piętrzenia, wycinki drzew.
Już niedługo jak skończymy jedną z tych spraw ruszy lawina następnych i będziemy mieli przygotowane dokumentacje fotograficzne i przetarty szlak. Może uda mi się złowić dzisiaj rybę to się pochwalę. W tym roku tak na poważnie jeszcze nie wędkowałem, ale to początek sezonu.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #574

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Z uwagi na wynikłe okoliczności w wyżej opisywanej sprawie z informacji Kolegi Zbitera informuję Was, że wystosowaliśmy do pana Dyrektora ZZMiUW w Szczecinie pismo, którego treść pozwolę sobie przytoczyć poniżej. W dniu dzisiejszym otrzymałem również w tej sprawie jako odpowiedź na moje wcześniejsze wystąpienie do RZGW pismo z którego wynika, że zarządcą koryta rzeki Iny jest wskazany w naszym piśmie ZZMiUW w Szczecinie, który został zobowiązany na podstawie obowiązujących przepisów do skutecznej interwencji w przedmiotowej sprawie. Więc nadal czekamy na finał tej sprawy, tym razem mam nadzieję skuteczny i ostateczny.


Szanowny Panie Dyrektorze

W dniu 27 stycznia 2009r otrzymałem informacje popartą dokumentacją fotograficzną o powstałym zatorze śmieci w korycie rzeki Iny około kilometra poniżej mostu drogowego w Klępinie. Z tego, co się orientuje jest Pan o tej sprawie poinformowany przez członków Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy. W tej sprawie interweniowałem w RZGW oraz w Straży Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim.
Z niecierpliwością czekałem na realizację zadania polegającego na zlikwidowaniu zatoru ze śmieci poniżej mostu na wysokości wioski Klępino. Koledzy po spotkaniu dnia 09.02.2008 r. w ZZMiUW przekazali mi informację, że przedmiotowa interwencja odbyła się i zanieczyszczenia zostały usunięte. Byłem wdzięczny ludziom, którzy przyczynili się do tego. Udałem się tam , aby zrobić zdjęcia i pochwalić na naszej stronie internetowej i w lokalnej prasie działalność Pana instytucji. Jednak okazało się, że nie wydobyto ich z wody a prawdopodobnie przecięto konar drzewa oraz krzaki i przepchnięto część zalegających odpadów w dół rzeki. Świadczy o tym, brak tego zatoru w tym miejscu i te same nieczystości, których część pozostała po obu brzegach pomiędzy gałęziami płożącymi się nad wodą.
Tak karygodna interwencja spowodowała, że większość tych odpadów spływając do Lubowa osadziła się częściowo w nabrzeżnych wiklinach a ich duża część w zwalisku przed tą miejscowością. Nowe miejsce ich „postoju” znajduje się kilkaset metrów powyżej mostu drogowego (na końcówce drugiej prostki, patrząc od tegoż mostu w górę rzeki, gdzie droga gruntowa odchodzi od drogi asfaltowej Lubowo-Żarowo w kierunku Stargardzkiego Lasku Reymonta i zbliża się do koryta Iny ( w załączniku zamieszczam zdjęcie wioski zrobione z tego miejsca).
Panie Dyrektorze brak mi słów na wyrażenie tego, co czuję w tej sytuacji. W taki to właśnie sposób raz źle wykonana praca pociąga za sobą kolejne niepotrzebnie wydatkowane pieniądze. Cieszę się że ZZMiUW ma w Pana osobie nowego Dyrektora i wierzę, że skończy Pan, z takimi praktykami pracowników oddziałów terenowych .
Liczę, że ostatecznie dzięki Pana interwencji sprawa zostanie pozytywnie zakończona a winni tego karygodnego niechlujstwa i zaniechania obowiązków służbowych w adekwatny sposób ukarani.
Ponieważ lada dzień śniegi stopnieją i lustro wody się podniesie, co może spowodować spływ tych nieczystości w kolejne niżej położone miejsca, prosimy o jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. W załączeniu przesyłam zdjęcia obu tych przypadków. Pierwszego: przed i po interwencji oraz drugiego, który wynikł z zaniedbania obowiązków .

Z poważaniem
Mirosław Kowalczuk

W załączeniu zdjęcia obrazujące problem.

To samo miejsce lecz po pierwszej interwencji pracowników terenowych ZMiUW w Stargardzie Szczecińskim







A to miejsce nowego zatoru śmieci jaki spłynął z tego pierwszego :X





Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #583

Mirku wiem, że Twoje pismo już dotarło i odniosło zamierzony skutek. Dzisiaj bylem w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie i rozmawiałem z Panem Dyrektorem Zarządu między innymi i o powyższej sprawie. Zlecenie na wykonanie przedmiotowych prac zostało podpisane z poleceniem natychmiastowego i rzetelnego wykonania. Wciągu najbliższych dni sprawa będzie pozytywnie zakończona. :)
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #584

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Jesteś - WIELKI Krzysztofie i wielka w tym twoja zasługa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #586

Mirku trudno żebyś z Goleniowa musiał jeździć i co rusz robić zdjęcia koło Stargardu.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates