Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #492

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Robimy to przedewszystkim sami dla siebie Arturze a sił mamy wiele. Jeszcze wiele spraw mamy razem do załatwienia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #493

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Jako pierwsze zgłoszenie pozwolę zamieścić w tym wątku informacje Kolegi Zbitera który jest wędkarzem wrażliwym na otaczającą nas przyrodę. Z jego informacji pismo w sprawie zatoru śmieci jaki powstał na rzece Inie nieopodal mostu drogowego w Klępinie skierowaliśmy do RZGW Szczecin jak i Straży Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim. Z informacji od SM wynika, że w dniu otrzymania tej informacji sprawę niezwłocznie przekazano do zarządzającego korytem rzeki tj. Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Obie wskazane instytucje zadeklarowału niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do usunięcia śmieci.
Jaki będzie rzeczywisty finał tej sprawy ? będziemy was informować.

Zdjęcia wykonane przed podjęciem interwencji TPRIiG



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 3 miesiąc temu #494

  • zbiter
  • zbiter Avatar
Mozliwe że sprawa sie sama rozwiązała ,zrobiło sie ciepło i zator mógł spłynąć ,pewnie śmieci zatrzymały sie po krzakach ,chociaż moge śie mylic:unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #558

Na poniedziałkowym, roboczym spotkaniu w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, poinformowano nas o usunięciu zwału śmieci z rzeki Iny koło Klępina.
Stało się tak za sprawą pisma Mirka. Dopiero dzisiaj znalazłem chwilę czasu i po pracy ucieszony pojechałem zrobić zdjęcia w celu udokumentowania udanych zabiegów naszego Kolegi.
Niestety rozczarowałem się tym, co zobaczyłem na miejscu. Sprawę załatwiono połowicznie.
Dlatego Mirku, proszę o ponowną pisemną interwencję. Jeśli będziesz uważał za słuszne to z zapytaniem; dlaczego nie usunięto śmieci z wody tylko przecięto zwał i pozwolono na częściowe ich spłyniecie. Duża ilość tych odpadów pozostała w tym samym miejscu pomiędzy gałęziami nadrzecznych krzaków(zdjęcia poniżej)





To, co zrobiono to typowe w naszej rzeczywistości a zarazem karygodne zamiatanie problemu pod dywan. Tym bardziej boli, ponieważ robią tak pracownicy instytucji państwowych powołanych między innymi do zajmowania się takimi zagadnieniami. Wydaje mi się, że trzeba nadać sprawie ton urzędowej skargi Ja jutro rano o zaistniałej sytuacji i sposobie załatwienia problemu przez podległego kierownika porozmawiam z panem Dyrektorem ZZMiUW.
Jak nie zareagujemy adekwatnie do zaistniałej sytuacji teraz, to i w przyszłości będzie się to powtarzać.
Nie wiem czy nie udać się również do redakcji Głosu Szczecińskiego w sprawie skargi na OT w Stargardzie. Sposób załatwienia tej sprawy to „czysta” kpina.
Przed chwilą otrzymałem telefon od kolegi Mirka ze Stargardu(nie mylić z Mirosławem z Goleniowa:) ), że przedmiotowe śmieci spłynęły i zatrzymały się na zwale kilometr niżej przed Lubowem. Jutro zrobię zdjęcia tego miejsca i wyślę Mirkowi z Goleniowa do wykorzystania cały materiał fotograficzny.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #559

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Myślę Krzysiek, że takie załatwienie sprawy było do przewidzenia i powiem szczerze choć nikomu o tym nie mówiłem to wiedziałem, że finał tej sprawy właśnie będzie tak wyglądał. Wśród tych ludzi pracowników terenowych ZZMiUW niestety są brudasy, ochlapusy i brak mi słów jeszcze aby określić to co zrobili. Tak robią na każdym kroku obojętnie jak praca by to niebyła zawsze na odpierd... byle jak aby szybciej.
Świadczy to niewątpliwie bardzo źle o kierownictwie tej instytucji. Nie daruje im tego. czekam na zdjęcia i opis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #565

Tak jak mówiłem zadzwoniłem wczoraj do Pana Dyrektora ZZMiUW i przedstawiłem sposób załatwienia opisanego problemu przez Kierownika OT Stargard. Dyrektor zbulwersowany był tym faktem i poprosił o pismo poparte zdjęciami. Mirku głupotę ludzka trudno przewidzieć.Dotyka zarówno wykształconych jak i tych bez wykształcenia ;) . Po odbytej rozmowie jestem pewny, że podobny przypadek już się nigdy nie powtórzy i teraz obydwa „śmietniki” zostaną z wody na pewno usunięte.
Zdjęcia z wczorajszego popołudnia, nowe śmietnisko, niestety przykryte śniegiem.





Ale żeby było przyjemniej, wkleję też jakiś iński widoczek.

„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates