Towarzystwo Przyjaciół Rzek
Iny i Gowienicy

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Informacje znad rzek, ale nie o połowach

TEMAT: Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #588

  • Radosław Skalski
  • Radosław Skalski Avatar
Dobrze Teraz Trochę ja o Gowienicy mam juz fotki zaśmieceń itp.... Panie Mirku Proszę O Kontakt zebyśmy uzgodnili kiedy mogę panu przesłać zdjęcia bo linkow donich niezgeneruje bo niepotrafię^^
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #589

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Mirosław Kowalczuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #591

  • Radosław Skalski
  • Radosław Skalski Avatar
panie mirku jak pan juz zobaczy fotki wyslalem je juz to niech pan napisze co pan onich sadzi tu na forum
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #592

  • Mirosław Kowalczuk
  • Mirosław Kowalczuk Avatar
Poniżej zamieszczone zdjęcia (tylko część z nadesłanych) wykonał Radek Skalski. Wysypisko śmieci wydaje się być starym dzikim wysypiskiem tak jak w większości ma to miejsce na obrzeżach wsi. Bardzo niepokojąca natomiast jest podejrzewam dzika wycinka drzew -olcha. W tej sprawie powiadomimy niebawem Policję, Urząd Gminy oraz Straż Leśną. Radku przesyłając zdjęcia staraj się dokładnie opisać w jakim rejonie wykonałeś zdjęcia tj. nazwa najbliższej wsi, dojazd itp. ułatwi to nam lokalizację tego miejsca. Dobra robota Radku - Pozdrawiam







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #593

  • Radosław Skalski
  • Radosław Skalski Avatar
Panie Mirosławie Ja Jestem W Dyspozycji cały czas Jestem Tutaj By Pomóc a nie niszczyć.....w każdej chwili mogę przyjechać wskazać miejsca bo ciężko je opisać to jest ten - ale jeżeli jest potrzebne opisanie zrobię to natychmiast...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje znad rzek Ekologia Zagrożenia 15 lata 2 miesiąc temu #621

Temat dotyczy Agrofirmy Witkowo.

uwaga.onet.pl/16618,news,,zanieczyszczaj...owisko,reportaz.html
(niestety musicie skopiować cały adres w wyszukiwarkę, nie wiem dlaczego z url mi nie wychodzi:(

Reportaż ukaże się 12.03.2009 r. w Uwadze na TVN. Spółdzielnia ta wyciąga od państwa potężne pieniądze i wywiera ogromną presję na urzędy i firmy państwowe, a w zeszłym roku domagała się 3,2 mln złotych odszkodowania za zalane łąki i 120 ha gruntów ornych. Co gorsze zapowiada walkę o wysokie kwoty w przyszłości w przypadku wylewania wód powodziowych na ich terenach przed i poniżej Stargardu. Naturalne terasy zalewowe ratujące domy i mienie mieszkańców Stargardu, Goleniowa i poniższych miejscowości w biegu rzeki chcą wykorzystać do zarabiania ogromnych pieniędzy tylko dlatego, że przez czyjąś głupotę w rządzie, stali się właścicielami tych gruntów. Pieniędzy niewspółmiernych do strat spowodowanych skróconym okresem wegetacji. Polityka ta oparta jest na kłamstwie, ponieważ w czasie rozmów z pracownikami S.A. Witkowo wyszło, że zeszłoroczna powódź nie miała negatywnego wpływu na zbiory siana a wprost przeciwnie. Żałuje tylko, że nie sprawdziłem jak wyglądały pola rzepaku w czasie kwitnienia, przylegle do Krąpieli w jej przyujściowym odcinku, których obszar to wspomniane 120 ha. Nadmienię, że 2/3 swojego budżetu OT Stargard ZMiUW przeznaczył na utrzymanie "prawidłowych" stosunków wodnych w granicach obszaru Agrofirmy, na obsługę pomp, utrzymanie i konserwację rowów, i Kanału Rzeplińskiego . Do tego firma ta jest jednym z większych trucicieli w Powiecie Stargardzkim. Ich areały rolne zajmują ogromną część dorzecza Iny. Przede wszystkim nawożenie ich łąk powoduje zarastanie rzeki a z tego, co widać po zapowiedzi dotyczącej reportażu gnojowica i krew z ubojni rozlewana jest poza okresem wegetacji na zmarzniętą ziemię. Spływa do rowów i niszczy nasze rzeki i siedliska przyrodnicze. Takie działanie jest sprzeczne z art. 20 Ustawy o nawozach i nawożeniu z dnia 10.07.2007 r. oraz zasadami dobrych praktyk rolniczych, które zabraniają stosowania tych środków od 01.11 do końca lutego.W tamtym roku byłem świadkiem rozrzucania obornika i lania gnojowicy akurat przed pierwszym marca, ale wtedy o tym nie wiedziałem. Wiedzę na temat nawożeń zdobyłem miesiąc później jak przyłapałem pracowników tej firmy w czasie rozsiewania saletry amonowej bezpośrednio do rzeki co było związane z brakiem zachowania przepisowych odległości 20 m od cieków płynących w czasie nawożenia mechanicznego. Fakt ten zgłosiłem wtedy na policję.



Droga biegnie przy samej rzece, traktorzyści przy nawracaniu nie wyłączali rozrzutników i wiązka saletry lądowała bezpośrednio w wodzie.
Powiem tylko, że brygadzista nadzorujący te prace był dotkliwie ukarany przez kierownictwo.
Ale nie za to, że pracownicy pod jego nadzorem działali na szkodą środowiska naturalnego, w tym przypadku wód powierzchniowych, tylko za marnowanie nawozu. Dlatego nie dziwię się, że nikomu tam nie przeszkadzało wylewanie nadmiaru nic nie wartej gnojowicy i ścieków poubojowych bezpośrednio na zamarznięte pola.
Już niedługo w ramach konsultacji w sprawach jak to się mówi utrzymania prawidłowych stosunków wodnych będziemy mieli z nimi do czynienia.
Zobaczymy jak wymuszając prace melioracyjne będą pięknie to tłumaczyć koniecznością produkcji ekologicznej żywności.
„Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa”
Ostatnio zmieniany: 15 lata 2 miesiąc temu przez Krzysztof Filocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasi Sponsorzy

Copyright © Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy 2024
Wdrożenie strony: Jacek Nadolny w oparciu o CMS Joomla

Strona zbudowana w oparciu o szablon
TFJ Green - Joomla 3 Templates